Fenomen şarkı 'Çok sevdim yalan oldu' paylaşıldı: Yüzde 35'i sanatçıda kaldı

Hüseyin Akan, Fatih Bulut.
Hüseyin Akan, Fatih Bulut.

● 'Çok sevdim yalan oldu' şarkısıyla ünlenen Fatih Bulut, parçanın asıl sahibi olan Aşık Hüseyin Akan'dan helallik aldı.

● Çalıntı iddialarıyla gündeme gelen Bulut, ortada bir yanlışlık olduğunu söyleyerek eserin asıl sahibinin Akan olduğunu bilmediğini belirtti.

● Şarkıcı, ''Eseri, Mustafa Balcı ile birlikte yaptık, Mustafa Balcı kendisine ait olduğunu söyledi. Yüzde 50'si onun, yüzde 50'sini ben düzenledim, kendi sözlerimi koydum. Eserin gerçek sahibinin Hüseyin Akan olduğunu bilseydim izin almaz mıydım?'' dedi.

'Çok sevdim yalan oldu' şarkısıyla ünlenen Fatih Bulut, Mersin’in Tarsus İlçesine gelerek Aşık Hüseyin Akan’dan helallik aldı. Ortada bir yanlış anlaşma olduğunu belirten Fatih Bulut, eserin gerçek sahibinin Hüseyin Akan’ın olduğunu bilmediğini söyledi.

'Türkiye'yi temsil edeceğiz'

Bulut, “Ortada bir yanlış anlama var. Kimse kimsenin duygusunu almaz. Valla yerde para bulsam eskiden almış olduğum bir dersten dolayı şöyle kaldırırım kimin diye sorarım. Adımız hırsıza çıktı kurban olduğum. Sen yüreği güzel bir insansın, yüreği güzel bir emmisin. İnan bu yeğenin de sana aynıydı. Sevenimiz var sevmeyeniz mi de. Neticede Türkiye’yi temsil edeceğiz. Eseri, Mustafa Balcı ile birlikte yaptık, Mustafa Balcı kendisine ait olduğunu söyledi. Yüzde 50’si onun, yüzde 50’sini ben düzenledim, kendi sözlerimi koydum. Bilseydim eserin gerçek sahibinin Hüseyin ağabeyin olduğunu, gelip kapısını çalmaz mıydım, izin almaz mıydım? Bir müsaade almaz mıydım?

Kimse kimsenin hakkını alamaz, duygularıyla oynayamaz, leke de çalamaz. Şarkının bu kadar tutulacağını tahmin etmiyordum, Kayseri’yi temsil edeyim diye yola çıktık, sonra Tarsus, sonra Türkiye’yi dünyada temsil ediyoruz. Allah sevenlerimizden razı olsun. Bizi takip etmeye devam etsinler, çok güzel eserlerimiz var” dedi.

Fatih Bulut, Hüseyin Akan'ı ziyaret etti
Fatih Bulut, Hüseyin Akan'ı ziyaret etti

'Şarkının bu kadar tutacağını tahmin etmiyordum'

Davasını geri çektiğini söyleyen Aşık Hüseyin Akan, “Fatih bey doğru söylüyor, bir yanlış anlaşmadan kaynaklandı. Mustafa Balcı’dan kaynaklanan bir olay, bir yanlış anlaşma. Ben yeğenimi dinledim, kendisinde suç olmadığını öğrendim. Benden onun için davamı geri çekiyorum. Mustafa Balcı’nın yanlış aktarmasındadır. Fatih biraz da beni kızdırdı. Ben kimseye hırsız demedim, kelimeyi ağzıma almadım. Fatih kardeşimin yolu açık olsun, ortadaki sorun bitti. Allah işini gücünü rast getirsin. Eserin yüzde 35’i Fatih Bulut’a ait, yüzde 65’i bana aittir. Böyle güzel söyledikten sonra bizde eser çok, güzel kardeşimize veririz. Allah işini rast getirsin” şeklinde konuştu.

Açıklamaların ardından sazı eline alan Hüseyin Akan ile Fatih Bulut eseri birlikte söyledi.