Ferhat Göçer'den 'siyah takım elbise' açıklaması

Ferhat Göçer
Ferhat Göçer

Ünlü şarkıcı Ferhat Göçer, geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu 'siyah takım elbiseyle gömülmek istiyorum' açıklamasıyla gündeme gelmişti. Göçer'den konuyla alakalı açıklama geldi.

Geçtiğimiz günlerde çok sevdiği siyah takım elbiseleriyle ilgili olarak, “Caiz mi bilmiyorum. Dinen caiz ise beni takım elbise ile gömün” açıklamasında bulunan ünlü şarkıcı Ferhat Göçer, bu konuşmasıyla ilgili bir açıklama yaptı.

Konuyu araştırdığını ve bu durumun dinen caiz olmadığını söyleyen Göçer, aslında bu cümleyi sahnede takım elbise giyme konusuna ne denli önem verdiğine dikkat çekmek için söylediğini belirterek, “Takım elbisesiz çıkmam ağabey” şeklinde bir de espri yaptı.

‘Reva’ isimli klibinin çok beğenildiğini söyleyen Ferhat Göçer, artık kliplerinin hepsinde bir konu ve anlatım olacağı müjdesini de verdi.

Ferhat Göçer
Ferhat Göçer
Son dönemde ülkemizde yaşanan doktorlara ve sağlık personeline yönelik şiddet olaylarına dikkat çeken ve 27 yıl aktif doktorluk yapmış olan Ferhat Göçer, “Doktora ve sağlık personeline yönelik şiddet bir toplumsal hastalıktır. Kendi adıma bir hekim olarak ‘Şiddete Hayır' misyonunu üstlendim. Her platformda da bu konuyla ilgili kamuoyunda farkındalık yaratma hususunda çalışacağım” dedi. Kendi hekimlik hayatında da çok zor durumlarla karşı karşıya gelen Ferhat Göçer, “Hekimlik hayatımda ben de çok tatsız durumlarla karşı karşıya geldim. Ben ve hekim arkadaşlarım bir çok kez uçurumun eşiğine geldik. Geri dönüşü olmayan noktalara yaklaştığımız çok zaman oldu. Ama bu durumda bile hekim olarak tüm benliğinizi ve canınızı ortaya koyarak çalışıyorsunuz. Hiçbir şey hastanın yaşamından önemli değildir bir hekim için” şeklinde konuşurken doktorların toplum için ne denli önemli bir noktada olduğu konusuna dikkat çekti.
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >
KAYNAK / MEDYA TAVA