FETÖ'cülerin kurdukları konuşma grubu polisleri şaşkınlığa uğrattı

ByLock
ByLock

FETÖ’ye yönelik İstanbul’da dün sabah gözaltına alınan 34 şüphelinin ByLock kayıtları çözüldü. Şüphelilerin ‘Niçin yakalanıyoruz’ başlığıyla grup kurarak uzun uzun tartıştıkları ortaya çıktı.

İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından FETÖ üyelerine yönelik dün sabah düzenlenen operasyonlarda 34 şüpheli gözaltına alındı.

Yakalanan şüphelilerin Bylock yazışmalarında çarpıcı detaylar ortaya çıktı. Şüphelilerin 2015 ve 2016 yılları arasında yaptıkları görüşmelerin kayıtları çözüldü.

ByLock’ta "Niçin yakalanıyoruz" başlığıyla grup kurarak tartışmalar yaptığı belirlenen şüphelilerin örgütün bilişim ayağının belge ve bilgileri imha edememesinden yakındığı görüldü.

Bazı FETÖ’cüler evrakları sakladıkları yerden kimsenin bulamayacağını yazmış, çoğu örgüt üyesi de yakalanmaları panik yapmalara bağlamış.

Birbirlerini uyarmışlar

FETÖ’cülerin elebaşı Gülen’i de H.E. (Hoca Efendi) diye kodladıkları Bylock yazışmalarında yer alan ifadeler şöyle: “Bize bir şey olmaz düşüncesi, Ben gerekli temizliği yaptım kanaati, Ölürüm de bunlardan ayrılmam (H.E. ile fotoğraf gibi), Gelecek sene hizmet için bunlar lazım olacak... Siz kendinize bakın ben zaten temizim... Benim sakladığım yeri cinler bile bulamaz. vb. vs. Arkadaşlar, ateş sadece düştüğü yeri yakmıyor. Ateş hepimizi yakıyor.”

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >