Filiz Erkal eşi İbrahim Erkal'ın ölümünü anlattı

İbrahim Erkal 2017 yılında hayatını kaybetti.
İbrahim Erkal 2017 yılında hayatını kaybetti.

İbrahim Erkal 2017 yılında hayatını kaybetmişti. Yüksek tansiyon ve beyin kanamasından dolayı hayatını kaybeden şarkıcının eşi Filiz Erkal yaşadığı zor günleri ve eşinin ölümünü anlattı. Eş Erkal, ''İbrahim öldüğünde bebeğimiz 12 günlüktü. Hiçbir şeyi yoktu ama garip bir heyecanı vardı'' dedi.

Usta sanatçı İbrahim Erkal 2017 yılının mayıs ayında evinin otoparkında yüksek tansiyon ve beyin kanamasından hayatını kaybetti. Erkal'ın 14 yıllık eşi Filiz Erkal eşi hakkında ölümünden sonra ilk kez açıklama yaptı.

'Gitme dedim'

Yaşadığı zorluklardan bahseden Filiz Erkal eşinin ölümüne dair şunları anlattı;

''O gün 12 günlük bebeğimin kontrolü vardı İbrahim'le ona götürdük. Hiçbir şey yoktu ama garip bir heyecanı vardı. Akşamda arkadaşlarımız bebek görmeye gelecekti. Ben 'akşam arkadaşlarımız gelecek ne yapacağız dedim oda ben bir dışarıya çıkayım dedi. Ben de gitme dedim. İlk defa o günde üzerimde inanılmaz bir ağırlık var bebekte sürekli ağlıyor. Ben normalde onu beklerim ama uyuyakalmışım. Sonra gece güvenlik aradı İbrahim bey yerde baygın yatıyor.'' ifadelerini kullandı.

İbrahim Erkal'ın cenaze töreninden bir kare.
İbrahim Erkal'ın cenaze töreninden bir kare.

'Siteye dava açtım'

''Ölüm nedeni yüksek tansiyon ve beyin kanaması biz o hafta hastaneye gitmiştik günde 2 kere ilaç alıyordu. Alkol falan kullanmıyordu. Sitenin güvenlik konusunda ihmal vardı dava da açtım. 2 buçuk saat yerde yatmış. Vakit kaybı oldu.'' diyen Filiz Erkal, "Acınla yaşamaya alışıyorsun. Allah kimseye yaşatmasın çok erken ve beklenmedikti. Şoku atlatamadım. Acılarında yaşamaya alışıyorsun Allah alıştırıyor. İlk günkü acı yok onun yerini özlem alıyor'' dedi.

İbrahim Erkal, Filiz Erkal ve çocukları.
İbrahim Erkal, Filiz Erkal ve çocukları.

'Çocuklara anlatmak zordu'

  • ''Çocuklara anlatmak çok zordu. Kızım zor atlattı cenazeye falan katılamadı. Oğlum katıldı o daha kolay atlattı. Ölmeden 2 gün önce konserinden geldi bana sarıldı ve 'seni beden daha fazla kimse sevemez' dedi. İbrahim için kimse kötü diyemez. İyi bir eş, iyi bir arkadaş ve kardeş oldu. Beni de hiç üzmedi gönül insanıydı. Şarkılarını yeni yeni dinlemeye başladım. Çok özleyince rüyalarıma giriyor. Son rüyamda gelip sarıldı ve 'ben senin her zaman yanındayım' dedi. İbrahim bana geride milyonlarca sevenini bıraktı. İbrahim bana yaptığı yardımlarını söylemedi öldükten sonra herkes beni arayarak iyiliklerini anlattı. Çocuklarımıza baktığımda acım daha da artıyor. Kızım hiç babayı bilmiyor.
  • Kızım bazen Ömrümü aç falan diyor. Çocuklarım hayata bir sıfır eksik başladı.'' ifadelerini kullanarak üzüntüsünü dile getirdi.
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >