Fırat Kalkanı Bölgesi'nde saldırı: 2 asker şehit, 2 asker yaralı

​Fırat Kalkanı bölgesinde teröristler tarafından saldırı düzenlendi
​Fırat Kalkanı bölgesinde teröristler tarafından saldırı düzenlendi

Fırat Kalkanı bölgesinde teröristler tarafından düzenlenen saldırıda 2 asker şehit oldu, 2 asker de yaralandı. MSB, saldırı sonrası bölgedeki terör hedeflerinin ateş altına alındığını ve cezalandırma atışlarının sürdüğünü açıkladı.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Fırat Kalkanı Harekatı bölgesinde bir üs bölgesine intikal halinde olan Kirpi aracına yapılan saldırı sonucunda İstihkam Astsubay Çavuş Fatih Güney ve İstihkam Sözleşmeli Er Emrah Arslan'ın şehit olduğunu, 2 askerin ise yaralandığını bildirdi.

"Terör hedefleri ateş altına alındı"

MSB'den yapılan açıklamada, "Saldırı sonrası bölgedeki terör hedefleri belirlenerek derhal ateş altına alınmış ve etkili şekilde vurulmuştur. Terör mevzilerine yönelik cezalandırma atışlarımız sürmektedir. Şehitlerimizin kanını yerde bırakmadık, bırakmayacağız" denildi.

Silah arkadaşları tarafından bölgeden tahliye edilen 2 yaralı asker Kilis Devlet Hastanesi’nde tedaviye alınırken, şehitlerin cenazesi ise otopsi yapılmak üzere Gaziantep Adlı Tıp Kurumu’na getirildi.

Şehitler için taziye mesajları

Fırat Kalkanı bölgesinde şehit olan askerler için siyasetçilerden başsağlığı mesajları geldi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, sosyal medya hesabından paylaştığı mesajında, "Şehit düşen kahraman askerlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine sabır ve başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum" dedi. Oktay, şehitlernin kanın yerde kalmayacağını, hesabın en ağır şekilde sorulacağını" ifade etti.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun da mesajında, "Terörün kökünü kazıyana, sınırlarımızı güvenli kılana kadar mücadelemizin süreceğinden kimsenin şüphesi olmasın" dedi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Bakanlığın sosyal medya hesabından yayımlanan mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Kahraman silah arkadaşlarımız, 24 Temmuz 2021 tarihinde şehit olmuşlardır. Kahraman şehitlerimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah'tan rahmet, kederli ailelerine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim"