Fırtına yaşandı: Uçan çatı elektrik tellerini kopardı

İzmir'de uçan çatı elektrik tellerini kopardı
İzmir'de uçan çatı elektrik tellerini kopardı

İzmir'de yaşanan şiddetli rüzgarın etkisi mahalle sakinlerini korkuttu. İnşaat halindeki müstakil evin çatısı elektrik tellerini kopardı. Uçak düştüğünü zanneden DMD hastası Okan Şahin ve ailesi panik yaşadı.

İzmir'in Gaziemir ilçesine bağlı Beyazevler Mahallesi'nde şiddetli rüzgarın etkisini gösterdi. Alınan bilgiye göre inşaat halindeki müstakil bir evin çatısı uçtu. Uçan çatı, elektrik tellerinin kopmasına yol açtı.

Elektrik kesilince nefes almakta zorlandı

Aynı sokakta oturan ve yaklaşık 2 yıldır solunum cihazına bağlı yaşayan Duchenne Musküler Distrofi (DMD) hastası 23 yaşındaki Okan Şahin, elektrik kesilince nefes almakta güçlük çekti.

Şahin'in durumunu bilen komşuları hızla müdahale edip, kendi evlerinden seyyar kabloyla Şahin'in evine elektrik çekti.

Uçak düştüğünü zannettiler

Şahin'in annesi Melahat Şahin, gazetecilere, olay anında uçak düştüğünü sanıp korktuklarını söyledi.

Kabloların kopmasından dolayı alevlerin çıktığını anlatan Şahin, "Havaalanı da yakın olduğu için uçak düştü sandık. Çok panik olduk. O sırada merdivenden düştüm ayağımdan yaralandım." dedi.

Anne Şahin, oğlunun elektriklerin kesilmesi nedeniyle nefes almakta güçlük yaşadığını belirterek, "Komşular yardım etti. Uzatma kablolarıyla karşı binadaki komşulardan elektrik çektik. Sonra TEDAŞ gelip elektrik arızasını giderdi. Biz elektrik kesildiği zaman çok sorun yaşıyoruz." diye konuştu.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >