Fransa'da yaşayan Türk kızı yaptığı meslekle şaşırtıyor

Fransa'da yaşayan 21 yaşındaki Türk kızı, TIR şoförlüğü yapıyor
Fransa'da yaşayan 21 yaşındaki Türk kızı, TIR şoförlüğü yapıyor

Fransa'da yaşayan Türk asıllı Gülfem Zengin, yaptığı meslekle görenleri hayrete düşürüyor. Henüz 21 yaşında olan Zengin, 'erkek mesleği' olarak görülen TIR şoförlüğünde iki yıldır çalışıyor.

Fransa'da yaşayan Türk asıllı Gülfem Zengin henüz 21 yaşında olmasına rağmen 'erkek mesleği' olarak görülen TIR şoförlüğü konusunda 2 yıl deneyime sahip. Bu zorlu mesleğe 19 yaşında başlayan Gülfem şu anda Avrupa yollarında direksiyon sallıyor. İlginç bir hayat hikayesine sahip olan Gülfem için TIR şoförlüğü aslında bir çocukluk hayali.

Şirket kurmak istiyor

Bartınlı ailenin kızı olarak Fransa'da doğan Gülfem, 18 yaşında ilk iş olarak ehliyetini aldı. Bir yandan okuluna devam eden Gülfem, çalışmaya da erken yaşta başladı. Genç kız, yaptığı mesleği sevdiğini söylüyor ve diğer kadınlara da tavsiye ediyor.

Gülfem Zengin
Gülfem Zengin
  • Yolda kadın şoför olmanın zorluklarını anlatan Gülfem, çıktığı yoldan geri dönmeyeceğini ve ileride TIR şoförlerini çalıştıracağı bir şirket kurmak istediğini söylüyor.

Erkek şoförler sollamasına izin vermiyor

Onun yolda kadın olarak karşılaştığı en büyük zorluklardan biri ise bazı erkek şoförlerin sollanmaya izin vermemesi.

Gülfem, yol deneyimlerini sosyal medyasından paylaşıyor
Gülfem, yol deneyimlerini sosyal medyasından paylaşıyor

Yemeklerini de TIR'da pişiren Gülfem, bütün zorluklarına rağmen mesleğini tutkuyla yaptığının altını çiziyor. Gülfem'in başına bugüne kadar kötü bir olay gelmemiş ancak ne olur ne olmaz diye aracında bir beyzbol sopası ve bir biber gazı spreyini hazır bulunduruyor.

Yol deneyimlerini sosyal medyadan paylaşıyor

Çevresinden faklı tepkiler aldığını ve büyük oranda desteklendiğini söyleyen Gülfem, yol deneyimlerini kurduğu Youtube kanalı ve Instagram sayfasında paylaşıyor.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >