Fransız Alplerinde avcı dehşeti: Dağ bisikletçisi yaşamını yitirdi

Marc Sutton
Marc Sutton

Gallerli bir dağ bisikletçisi Fransız Alplerinde bir avcı tarafından kaza kurşunuyla vurularak öldürüldü. 22 yaşındaki avcının bisikletçiyi yanlışlıkla öldürmesinin ardından şoka girdiği ve hastaneye kaldırıldığı öğrenildi.

İsviçre sınırı yakınlarındaki Montriond çevresinde ormanlık bir alanda avcı tarafından kaza kurşunuyla vurularak yaşamını yitiren 34 yaşındaki dağ bisikletçisinin adının Marc Sutton olduğu açıklandı. Marc Sutton’ın Fransa'nın Les Gets kasabasında küçük bir restoran işlettiği öğrenildi.

22 yaşındaki avcının ise Sutton'ı yanlışlıkla öldürmesinin ardından şoka girdiği ve hastaneye götürüldüğü bildirildi.

Marc Sutton
Marc Sutton

Olayla ilgili olarak "kasten adam öldürme" şüphesiyle bir soruşturma açılmış olsa da, Fransız savcılar ilk bulguların olayın tamamen bir kaza olduğuna işaret ettiğini söyledi.

İngiltere Dışişleri Bakanlığı olayın ardından yerel yetkililerle ve Sutton'ın ailesiyle temas kurulduğunu açıkladı.

Fransa’da av kazaları son 3 yılda 20 kişinin hayatına mal oldu

Fransa'da son 3 yılda meydana gelen av kazalarında 20'den fazla kişi hayatını kaybetti. Son kaza ise Montriond kasabası sakinleri arasında yeni bir tartışmayı da beraberinde getirdi.

Yerel bir Facebook grubunda bazı kasabalılar, bölgede avcılığın yasaklanmasını önerdi. Bazı kasabalılar ise avcılığın yıllardır süren bir gelenek olduğuna dikkat çekerek, kazaların önlenmesi için başka önlemler alınabileceğine dikkat çekti.

Bu kapsamda avcılığın belli günlerle sınırlandırılmasını önerenler oldu.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >