20.356 Takipçi

Politikadan dosya habere, yerel haberden özel çalışmalara kadar haberin sosyal medyasındasınız. Bazen 'ciddi mesele' bazen bir dakikalık videolarla gündeme dair önemli detaylarla buradayız.

Gamze Özçelik artık "umuda koşuyor"

Gamze
Gamze

Ünlü oyuncu Gamze Özçelik'in yardıma muhtaç insanlar için kurduğu "Umuda Koşanlar" derneği faaliyetlerine başladı.

Gamze Özçelik... Hayatlarımıza oyunculuk kariyeri ile girdi, bir nesil için o hep Komiser Zeynep oldu ve öyle de kalacak fakat o tüm bu yönünden çok farklı bir alanda insanların sevgisini kazanmayı tercih etmiş durumda.

Oyunculuk kariyerine son veren Özçelik, artık kimsesizlerin sesi oluyor ve onlara yardımda bulunuyor.

Kimi zaman sınır kapısında mültecilerin yanında, kimi zaman Afrika da... Sadece o da gitmiyor, giderken yanında götürdüğü sevgisi ve yardımları onların yanında ebediyen kalıyor.

Ama o artık tüm bu çalışmalarını sosyal sorumluluk projesi haline getiriyor. Bunun için de sizlerin desteğini hep bekliyor.

İlginizi çekebilirGamze Özçelik kimsesizlerin sesi olmaya devam ediyor

Nitekim derneğinin ismini de sizlerin desteği ile buldu ve şimdi sıra logo tasarımında, web sitesinde.

"UMUDA KOŞANLAR" 🏃🏽🏃🏼‍♀ Derneğimiz bugün itibari ile kurulmuş ve faaliyet hayatına başlamıştır. Allah yar ve yardımcımız olsun. 🤗 Çok heyecanlı ve azimliyiz🏃🏼‍♀🏃🏽 Ülke içi faliyetlerimize hemen başladığımız gibi, Kurban bayramın da ise derneğimiz adına bizzat Sudan'da bulunacağım inşaAllah. Çok fazla mesaj ve talep geliyor. 🙌🏻 Hemen hızlı bir şekilde, . ☄ Logo tercihimizi yapmamız ☄ www.umudakosanlar.org sayfamizi hazirlamamiz gerekiyor.. . Logo Tasarımı, Web Sitesi hazırlığı ve tüm gönüllülük başvurularınız için; gonullu@umudakosanlar.org adresimize mail atabilirsiniz..🤗 Hadi bakalım başlıyoruuuz... @umudakosanlar 🏃🏽🏃🏼‍♀🏃🏽‍♀🏃🏽‍♀🏃🏿‍♀🏃🏻🏃🏼 . (📷Bu fotografı 2016 senesinde Karkamış mülteci kampında çekmiştim. Yaşadıkları onca şeye rağmen, arabamızın bagajına atlayan ve arkamızdan 'umuda koşan' çocukların yüz ifadeleri herşeyi anlatıyor bence💙) #UKDER

GAMZE ÖZÇELİK (@gamzeozcelikk)'in paylaştığı bir gönderi ()

Gönüllü olarak faaliyetlerde yer almak isteyenleri de derneğe bekliyor. Bunun için "gonullu@umudakosanlar.org adresimize mail atabilirsiniz.." diyor Özçelik.

Ne Yapıyorlar?

100'lerce çocuğu giydirip onları sevindiren, 10'larca çocuğa burs sağlayan Özçelik'İn bu çalışmasını ve gerçekleştireceği tüm çalışmaları desteklememek içten bile değil.

O da bu yüzden tek bir şey istiyor. Basında eski eşi Uğur Pektaş ile yapacağı evlilik haberleri değil, yaptığı bu çalışmalar ve derneği konuşulsun.

Konuşulsun ki bu çalışmalar ne kadar duyulabilirse o kadar duyulsun.

İşte bu isteğini belirttiği tweeti

Biz de onun bu isteğine kayıtsız kalmıyoruz. Özçelik'e derneğinde, çalışmalarında ve hayatında başarılar diliyoruz.

Umuda koşanlar derneğinin çalışmarını takip etmek isterseniz eğer instagram hesabını takip etmeniz yeterli.

Şimdiden 5 bin takipçiye ulaşmış durumda bile.

İLGİLİ HABERLER