Gamze Özçelik: Mısır'da idam var

Zeynep Gamze Özçelik.
Zeynep Gamze Özçelik.

Umuda Koşanlar Derneği ile birlikte dünyadaki tüm mazlumlara yardım etmeye çalışan Gamze Özçelik, geçtiğimiz günlerde Mısır'da idam edilen 9 gence sessiz kalmadı. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Özçelik, ''Mısır'da idam var'' dedi.

Umuda Koşanlar Derneği'ni kuran ve bu dernek üzerinden yürüttüğü çalışmalarıyla gündeme gelen oyuncuGamze Özçelik'inbir süre önce tesettüre girmişti. Kendi ülkesi de dahil olmak üzere dünyanın her yerinde mazlumlarla beraber olan Özçelik Mısır'a sessiz kalmadı.

Sosyal medyadan paylaşım yaptı

Mısır'ın başkenti olan Kahire'de, Başsavcı Hişam Bereket’in konvoyuna yönelik gerçekleştirilen bombalı araç saldırısında 9 gencin idamına karar verilmişti. Son zamanlarda yaptığı yardımlarla kimsesizlere kucak açan tesettürlü oyuncu, Mısır'daki idama karşı da sessiz kalmadı. Özçelik, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

Mısır'da idam, Mısır'da zulüm var!! Darbeyle başa geçen Sisi hükümeti, darbeye karşı gelen 9 genci idam etti!! Şüphesiz ki; "Mazlumun zalimden öcünü alacağı gün, zalimin zulmettiği günden daha çetin olacaktır." Zalimler için cehennem iyi ki var..."

Gamze Özçelik'in paylaşımı.
Gamze Özçelik'in paylaşımı.

Afrika'da su kuyusu açtırmıştı

Özçelik, geçtiğimiz günlerde hem su kuyusu açmak hem de diğer yardım faaliyetlerini gerçekleşmek için Kamerun'a gitmişti. 4 tane su kuyusu açtırdıklarını söyleyen oyuncu, güzel haberler vermeye devam ediyor.

Gamze Özçelik paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

  • "Ömrü su yollarında geçen Afrika'lı kardeşlerimiz için başlattığımız, Umut Pınarları Su Kuyusu Projesi 1.etap kapsamında, desteklerinizle 11 farklı köyde 11 su kuyusu açtık. Açılışlar sırasında kurban kesimleri ve meyve fidanları dikimlerinin yanı sıra yüzlerce oyuncak, kıyafet, Türk bayraklı tişört ve ülkemizde yazılıp askıya bırakılan mektupların dağıtımlarını gerçekleştirdik. Ulaştırdığımız zekat yardımlarınızla birlikte, 1000 adet Kuran-ı Kerim dağıtımı da gerçekleştirebilmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu çoşkumuza sizleri de ortak edebilmek için 1. etap açılışlarımızı özetlemeye çalıştığımız 4 dakikalık bir video hazırladık. Bizimle Umuda Koştuğunuz için çok teşekkür eder, iyi eğlenceler dileriz."
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >