Gaziantepli baklavacılar: Hamile kadınlara baklava bedava

Hamido baklavaları, hamile kadınlara özel bedava baklava kampanyası başlattı. Bu kampanya sosyal medya üzerinden de destek gördü.
Hamido baklavaları, hamile kadınlara özel bedava baklava kampanyası başlattı. Bu kampanya sosyal medya üzerinden de destek gördü.

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Pendik'te, hamile kadınla eşinin bulunduğu araca yönelik bir saldırı gerçekleşti.

Trafikte gerçekleşen bu saldırı görüntülerinin sosyal medyada yayılması üzerine tepkiler gelmeye başladı.

Bu olaya tepki gösterenlerden biri de Gaziantepli baklavacılar oldu.

Aralarında İstanbul'un da olduğu toplam 12 şubesi bulunan ve terörle mücadele gazisi Hamit Yıldız'a ait olan Hamido Baklavaları, hamile kadınlar için bedava baklava kampanyası başlattı.

Hamido Baklavaları Gaziantep Merkez Şubesi Sorumlusu Cengiz Serindağ bir açıklama yaparak, ''Hamile bir kadına yapılan davranışı kabul etmiyoruz. Yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz'' dedi.

İstanbul Pendik'te Yunus Emre Bahçıvan ve 7 aylık hamile eşi Ayfer Bahçıvan geçtiğimiz gün akşam saatlerinde Pendik D-100 Karayolunda otomobilleriyle seyir halindeyken trafik magandaları tarafından saldırıya uğradı.Hamile olan Ayfer Bahçıvan daha önce bebek kaybettiğini ve bu yüzden çok korktuğunu belirtti.

Olay yerinde çekilen görüntülerin sosyal medyaya düşmesi üzerine tepki çeken saldırganların ceza almalarıyla ilgili talepte bulunuldu. Olayla ilgili tepki gösterenlerden biri de Gaziantepli baklavacı Hamit Yıldız oldu.

Hamile kadınlara baklava bedava

İstanbul Pendik'te yol tartışmasında otomobile saldırıp içindeki 7 aylık hamile kadın ile eşine dehşet dolu dakikalar yaşatan baklavacı Hüseyin ve Hasan Sel kardeşlere, Gaziantep'teki baklavacılardan tepki geldi. Aralarında İstanbul'un da bulunduğu toplam 12 şubesi bulunan ve terörle mücadele gazisi Hamit Yıldız'a ait olan Hamido Baklavaları, hamile kadınlar için bedava baklava kampanyası başlattı.

Hamido Baklavaları Gaziantep Merkez Şubesi Sorumlusu Cengiz Serindağ, hamile kadına yapılan davranışı kabul edemeyeceklerini belirterek tepkisini dile getirdi.

Hamile kadınlar için bedava baklava kampanyayı başlatan Hamido Baklavaları, diğer baklavacıları da destek vermeye çağırdı
Hamile kadınlar için bedava baklava kampanyayı başlatan Hamido Baklavaları, diğer baklavacıları da destek vermeye çağırdı

'Saldırıyı kınıyoruz'

Yapılan saldırıyı şiddetle kınadıklarını ve tüm baklavacılardan da aynı tepkiyi beklediklerini söyleyen Cengiz Serindağ,"Biz Gaziantep'teki ve tüm Türkiye genelindeki 12 şubemizde hamile kadınlarımıza yönelik baklava ikramı kampanyamızı başlatıyoruz. Orada trafikte meslektaşımızın, içerisinde hamile bir kadının bulunduğu araca yönelik saldırısını ve saygısızlığını şiddetle kınıyoruz.

Bu olaya tüm Türkiye'deki baklavacı esnafının da tepki göstermesini bekliyoruz. Bu yüzden hamile kadınlarımıza ücretsiz baklava ikramı kampanyamızı hayata geçiriyoruz. Hamile bir kadının bulunduğu bir araca yönelik saldırıyı nefretle kınadığımız gibi bu olaya sebep olan şahısların cezalandırılmasını istiyoruz" dedi.

Hamido Bakavaları, hamile kadınlara özel kampanya başlattı
Hamido Bakavaları, hamile kadınlara özel kampanya başlattı

Tüm baklavacılara çağrıda bulundu

Yapılanların tüm baklavacılar için kötü bir imaja neden olduğunu vurgulayan Cengiz Serindağ,

  • "Bir meslektaşımızın yapmış olduğu bu saygısızlık tüm baklavacılar için kötü bir imaj oluşturmaktadır. Yani o yüzden biz Gaziantepli baklavacılar olarak bu olayı şiddetle kınıyoruz. Bu mesleği yapan herkesten de buna göre bir tavır almasını istiyoruz. Çünkü bizim baklavacılar olarak köklü bir geçmişimiz vardır ve bunu zedelemeye, lekelemeye kimsenin hakkı yoktur. Bunu kimsenin yapmasına müsaade etmeyiz" dedi.

Türkiye genelindeki 12 şubenin vitrinine "Hamile bayanlarımıza baklava ikramımızdır" yazısı asılırken, Gaziantep ve Türkiye genelindeki baklavacıların da kampanyaya destek verilmesi için çağrıda bulunuldu.

Sosyal medyada gündem oldu

Hamido Baklavalarının, hamile kadınlara özel olarak başlattığı kampanyaya sosyal medya üzerinden de destek geldi. Çoğu Twitter kullanıcısı, hamile kadınlara özel bedava olan baklava kampanyası için teşekkür etti.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >