Geleceğin Bilimi Forumu başlıyor

Geleceğin Bilimi Forumu 31 Ekim'de başlıyor
Geleceğin Bilimi Forumu 31 Ekim'de başlıyor

İstanbul Medipol Üniversitesi öğrencilerinin öncülüğünde farklı şehirlerden gençlerin katkılarıyla düzenlenen Geleceğin Bilimi Forumu'nun 5'incisi bu yıl 31 Ekim'de başlıyor. Forum bu yıl ilk kez online olarak yapılacak.

Geleceğin Bilimi; yaşam bilimleri, mühendislik, sosyal bilimler ve sanat alanlarındaki genç beyinlerin ortak bir amaç ve felsefe ile bir araya gelip ortak projeler ürettiği multidisipliner bir platform olarak öne çıkıyor. Bu platform aynı zamanda gençlerin fikirlerini özgürce ifade ettiği ve zihinlerindekini gerçeğe dönüştürebilmelerine imkan sağlayan bir organizasyon. Bu yıl 5'incisi düzenlenecek organizasyon ilk kez online olarak yapılacak.

Bilimin her alanını kapsıyor

Geleceğinin Bilimi Forumu'nun temel misyonu ise teori ile pratik, akademi ile yaşam arasında bir bilim köprüsü inşaa etmek. Geleceğin Bilimi Forumu’nu ise yıl boyunca yapılan tüm çalışmaların vücut bulduğu bir bilim şenliği olarak adlandırabiliriz. Forumda bilimin her alanını kapsayan oturumlar, atölye çalışmaları ve fuar alanı bulunuyor.

Geleceğin Bilimi Forumu
Geleceğin Bilimi Forumu

"Eğitim yetmez, terennüm şart!"

Bu yıl forum teması “Terennüm Şart!” olarak belirlendi. Özellikle son 200 yılda bilginin teknoloji ile birlikte hızlı ilerleyişi eğitim sahasında meydana gelen gelişmelerle mümkün oldu. Bu nedenle insanlığın tekamülü için eğitimin bir ön koşul olduğu düşünülüyor. Fakat nasıl ki musiki lezzeti için ses hakkındaki teknik bilgiyi geliştirmek yeterli değilse ve musikiyi hissetmek icap ediyorsa, insanın anlam lezzetini tatması için "Eğitim yetmez, terennüm şart!" deniliyor.

  • Geleceğin Bilimi Forumu 2020 oturum temaları arasında uzay, sağlık, teknoloji, sosyobiyoloji, makina öğrenmesi, sinema, insan, felsefe gibi konular yer alıyor.
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >