Genç kız mahkemede gözyaşlarına boğuldu: Ailem duyarsa okul hayatım biter

Sevk edildiği mahkemede savunma yapan gasp şüphelisi S.Ü gözyaşı döktü.
Sevk edildiği mahkemede savunma yapan gasp şüphelisi S.Ü gözyaşı döktü.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Girne kentinde yaşanan gasp olayına adı karışan S.Ü. mahkemede gözyaşı dökerek “Yüksek lisans için ülkedeyim. Suçum yok. Ailem duyarsa okul hayatım biter” dedi.

Edinilen bilgiye göre Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) Girne kentinde işletilen marketin birikmiş hasılatını alan Mehmet Ali Güngörmüş, otomobile binip, parayı yatırmak üzere bankaya gitmek için yola çıktı.

Caddeye geldiğinde 3 kişi, Güngörmüş’ün önünü kesip, başına silah dayayıp, çekiçle de vurdu. Olayın şokunu yaşayan Güngörmüş’ün üzerindeki 200 bin lirayı gasp eden kişiler, olay yerinden kaçtı. Polis kısa süre içinde Güngörmüş’ü gasp ettiği belirtilen S.Ü., Serkan B. ve Ahmet S.’yi yakalandı.

Gözaltına alınan 3 kişi, işlemlerinin ardından Girne’de mahkemeye sevk edildi. Mahkemeye bilgi veren polisler, gasp şüphelileriyle bağlantılı 1 kişinin yurt dışına kaçtığını ve paranın bulunamadığını belirtti.

“Soygunu mahkemede öğrendim, hiçbir şeyden haberim yok”

Sevk edildiği mahkemede savunma yapan gasp şüphelisi S.Ü., “Ahmet S. ile otelde tesadüfen tanıştım sonra görüşmeye başladık. Benim bu olay ile ilgim yok. Yüksek lisans için ülkedeyim. Ailem duyarsa okul hayatım biter. Soygunu mahkemede öğrendim, hiçbir şeyden haberim yok” dedi.

Duruşmada ağlama krizine giren S.Ü.’yü polisler sakinleştirildi. Şüphelilerden Ahmet S. ise “İş adamıyım. Hesaplarımı inceleyin. Milyonlarım var. Neden soygun yapayım? Bu olayla kesinlikle alakam yoktur” diye savunma yaptı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >