Genç türkücü evinde ölü bulundu

Türkücü Tuba Ergüzel
Türkücü Tuba Ergüzel

33 yaşındaki türkücü yaralı olarak bulunduğu evinden kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

İstanbul'da çok sayıda yerde sahne alan Tuba Ergüzel, Avcılar Ambarlı Mahallesi'ndeki evinde ölü bulundu. Evinde asılı bulunduğu iddia edilen türkücünün yaşadığını tespit eden sağlık ekipleri, Ergüzel'i yakındaki özel bir hastaneye kaldırıldı. Tuba Ergüzel burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Olay yerine gelen Avcılar İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı polis ekipleri, evde incelemelerde bulundu. Yaşanan olayı anlatan genç müzisyenin komşuları, şöyle açıkladı: "Geç saatlerde annenin çığlık seslerini duyduk. Aşağı inip eve baktığımızda genç kadını yerde yatarken gördük. Elleri ve vücudu morarmıştı. Kendi halinde sessiz sedasız biriydi. 7-8 ay önce taşınmıştı."

Polis olayın intihar olabileceği ihtimali üzerinde dururken genç türkücünün asıl ölüm nedeni yapılacak otopsinin ardından belli olacak. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Tuba Ergüzel kimdir?
1985 yılında Tunceli'de dünyaya gelen Tuba Ergüzel, Cavit Mürtezaoğlu'ndan şan dersleri alarak müziğe başlamış ve halk müziği ve özgün müzikle ön plana çıkmıştı. Ünlü isimlerle sahne çalışmaları da yapan Ergüzel, 'Sebep Sensin' isimli klip çalışmasından sonra çok sayıda sosyal sorumluluk projesinde yer almıştı. Albüm çalışmaları yapan ve televizyon programlarına katılan Ergüzel, türkü evlerinin de aranan solisti olmuştu.
Tuba Ergüzel kimdir? 1985 yılında Tunceli'de dünyaya gelen Tuba Ergüzel, Cavit Mürtezaoğlu'ndan şan dersleri alarak müziğe başlamış ve halk müziği ve özgün müzikle ön plana çıkmıştı. Ünlü isimlerle sahne çalışmaları da yapan Ergüzel, 'Sebep Sensin' isimli klip çalışmasından sonra çok sayıda sosyal sorumluluk projesinde yer almıştı. Albüm çalışmaları yapan ve televizyon programlarına katılan Ergüzel, türkü evlerinin de aranan solisti olmuştu.
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >