Gençlik ve Spor Bakanı: Bu çevrimdışı muhalefet zihniyetini bir kenara bırakın, online olun

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu
Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, muhalefet partilerini ayrıştırıcı bir dil kullanmaktan vazgeçmeye çağırarak, ‘’Siz ayrıştırırsınız, biz birleştiririz. Siz inkar edersiniz, biz ihya ederiz. Siz tahrip edersiniz, biz inşa ederiz. Çağrımız şu; gelin bu offline zihniyetten vazgeçin. Gelin online olun, çevrimiçi olun birlikte inşa edelim’’ dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, hükümet olarak umudu, sevinci büyütme derdinde olduklarını vurgulayarak, muhalefet partilerini bu çabalarına ortak olmaya çağırdı. Muhalefet partilerini ayrıştırıcı bir dil kullanmaktan vazgeçmeye çağıran Bakan Kasapoğlu, "Siz ayrıştırırsınız, biz birleştiririz. Siz inkar edersiniz, biz ihya ederiz. Siz tahrip edersiniz, biz inşa ederiz. Çağrımız şu; gelin bu offline zihniyetten vazgeçin. Gelin online olun, çevrimiçi olun birlikte inşa edelim" dedi.

Bakan Kasapoğlu, TBMM Genel Kurulu’nda bakanlığının 2022 yılı bütçe görüşmelerinde muhalefet partilerine sert eleştiriler getirdi. ‘’Burada offline muhalefetin tablosu var’’ diyen Bakan Kasapoğlu, muhalefeti şu sözlerle eleştirdi:

‘’Aradığınız numaraya ulaşılamıyor, kapsam dışı muhalefet. 19 yıldan beri karşı çıkan, inkar eden, iftira atan muhalefetin tablosu var. ODTÜ’ye yapmak istediğimiz yurdu iki sene önce engelleyen tablo var burada. Ama biz Ankara’mıza da İstanbul’umuza da güzel İzmir’imize de hamdolsun son yıllarda pek çok yurt yaptık’’

"Size online olmayı tavsiye ediyorum"

Muhalefete, ‘’Çevrimdışı muhalefet zihniyetini bir kenara bırakın’’ diye seslenen Bakan Kasapoğlu, şöyle konuştu:

‘’Ben size online olmayı tavsiye ediyorum. Bu çevrimdışı muhalefet zihniyetini bir kenara bırakın. Online olun, sonra milletimizle, gençlerimizle aynı frekansı paylaşın. Bundan başka çözüm yok. Yoksa milletimizi anlayamazsınız. Düşünce hürriyeti, özgürlükler… Bunların önünü biz açtık. Sizin zamanınızda ayrımcılık vardı. ‘Senin başın kapalı giremezsin, sen geçme sen kal’ diyorlardı. Siz ayrıştırırsınız, biz birleştiririz. Siz inkar edersiniz, biz ihya ederiz. Siz tahrip edersiniz, biz inşa ederiz. Çağrımız şu; gelin bu offline zihniyetten vazgeçin. Gelin online olun, çevrimiçi olun birlikte inşa edelim. Bizim için Batman neyse İzmir o. İzmir neyse Diyarbakır o. Diyarbakır neyse Van o. İstanbul neyse Hakkari o. Bizim tek sevdamız Türkiye’’

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >