Göçmenleri taşıyan kamyon devrildi: 22 kişi hayatını kaybetti

Aralarında çocukların da bulunduğu 15 kişi hayatını kaybetti.
Aralarında çocukların da bulunduğu 15 kişi hayatını kaybetti.

İzmir'de göçmenlerin içinde bulunduğu kamyon devrildi. Aralarında çocukların da bulunduğu 22 kişi yaşamını yitirdi, 12 kişi de yaralandı. Yaralı kamyon sürücüsü ilk ifadesinde, "Göçmenleri Söke'de yoldan aldım. Bir araç sıkıştırdı, fren boşaltı dereye uçtuk" dedi.

İzmir'de kaçak göçmenleri taşıyan yoldan çıkarak dere yatağına devrildi. Feci kaza sonucu 1'i hamile kadın, 2'si bebek, 2'si çocuk 22 kişinin yaşamını yitirdi. Kazada yaralananların sayısı ise 12 olarak açıklandı. Kamyon sürücüsünün de yaralılar arasında olduğu öğrenildi.

Aydın'dan İzmir yönüne ilerleyen kamyon, Menderes ilçesinde yoldan çıkarak Değirmençay'a devrildi. Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine polis ekipleri geldi. Kamyonda kaçak göçmenlerin bulunduğu belirtildi. Feci kazada 22 kişi yaşamını yitirdi.

Yaralı sürücünün ilk ifadesi ortaya çıktı

  • Kazadan yaralı kurtulan kamyon sürücüsü Mustafa Yılmaz (35), hastane polisine verdiği ilk ifadede, '09' Aydın plakalı kamyonu ile saat 03.00'te Söke'den yola çıktığını, Sazlıköy'ü geçtikten sonra mültecileri kamyona aldığını ve yakıtı olmadığı için Selçuk otobanına girdiğini, kazanın olduğu Kısıkköy bölgesinde ise önüne beyaz aracın çıktığını, çarpmamak için ani hareket yaptığını ve kavşakta kontrolü kaybederek, dereye uçtuğunu söyledi.
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >