20.356 Takipçi

Politikadan dosya habere, yerel haberden özel çalışmalara kadar haberin sosyal medyasındasınız. Bazen 'ciddi mesele' bazen bir dakikalık videolarla gündeme dair önemli detaylarla buradayız.

Google Asistan "Hey Google" komutunu kabul etmeye başladı

Google Asistan
Google Asistan

Google Asistan'ı artık "Hey Google" komutu sayesinde harekete geçirebilmek mümkün. İşte yeni güncellemeyle gelen özelliğin detayları...

Her güncellemeyle yeni yetenekler kazanan Google Asistan, geçtiğimiz aylarda hava durumu, toplu taşıma ve trafik bilgisi kullanıcılar için büyük önem arz eden çeşitli verileri sunmaya başlamıştı. Son olarak da sanal asistanı harekete geçirebilmek için "Hey Google" komutu sisteme eklendi. Yani artık Apple cephesindeki "Hey Siri" komutunun benzeri Google cihazlar için de geçerli oluyor.

İlginizi çekebilirNe söylediğini anlamadım: Samsung'un kişisel asistanı Siri sınıfta kaldı
Google Assistant, önümüzdeki süreçte de kullanıcı sayısının artışıyla birlikte çok daha yüksek performans sergileyecek gibi görünüyor.
Google Assistant, önümüzdeki süreçte de kullanıcı sayısının artışıyla birlikte çok daha yüksek performans sergileyecek gibi görünüyor.

Google Asistan artık "Hey Google" komutuyla harekete geçiyor

Böylece herhangi bir düğmeye basmadan kişisel asistanı bu kelimeler vasıtasıyla harekete geçirmek mümkün oluyor. Evet; aslında bu yeni bir özellik değil. Eskiden de "Ok Google" komutuyla dijital asistan kolayca uyandırılabiliyordu.

İlginizi çekebilirHangi sanal asistan daha zeki? Google Assistant ve Siri karşı karşıya!

"HeyGoogle" komutuna geçiş yapmak için kullanıcıların Google uygulamasını güncellemesi gerekiyor. Daha sonrasında bu komutu vermek mümkün oluyor.

İLGİLİ HABERLER