Google Haritalar'ın 'Gizli Mod' özelliği artık İOS cihazlarda

Google Map uygulaması İOS'ta 'Gizli Mod' özelliği sunacak
Google Map uygulaması İOS'ta 'Gizli Mod' özelliği sunacak

Google Haritalar uygulamasında, arama yaptığınız bölgeleri gizli tutabiliyorsunuz.'Gizli Mod' özelliğinden şuana kadar sadece Android kullanıcıları faydalanmıştı. Google, iOS için de Gizli mod özelliğinin geldiğini duyurdu.

Gizli mod Chrome internet tarayıcısında olduğu gibi çalışıyor. Bu modu açtığınızda, istediğiniz bir konumu arayabilir veya bir yere yol tarifi alabilirsiniz. Google bu bilgiyi Google hesabınıza kaydetmez. Gizli modu açmak için arama çubuğundaki profil resminize tıklatın, daha sonra da “Gizli modu aç” seçeneğini tercih edin.

Teknoblog'da yer alan habere göre; Google Maps, kendi Gizli mod özelliğine sahip tek uygulama değil. 2018’de Google, YouTube Android uygulamasına da Gizli mod özelliğini getirmişti. Uygulama içi gizli modlar kullanıcılara daha fazla gizlilik imkanı sunması açısından büyük önem taşıyor. Google’ın mobil web siteleri yerine uygulamalarını kullanmayı tercih edenlere de daha fazla gizlilik imkanı sunuluyor.

Android kullanıcıları Google Maps geçmişlerini topluca silebilecekler

Ayrıca Google, gelecek ay itibarıyla Android kullanıcıları için Google Haritalar zaman çizgisinden ve konum geçmişinden toplu veri silme imkanını getireceğini açıkladı. Görünüşe göre, silmek istediğiniz yerlere tıklatıp bunları, tıpkı e-posta iletilerini arşivlermiş gibi silmek mümkün olacak.