Google'nin CEO'suna ödediği maaş ortaya çıktı

Google'nin 47 yaşındaki CEO'su Sundar Pichai'nin maaşının yıllık 2 milyon dolar olduğu ortaya çıktı
Google'nin 47 yaşındaki CEO'su Sundar Pichai'nin maaşının yıllık 2 milyon dolar olduğu ortaya çıktı

Haksız rekabet nedeniyle başı dertten kurtulmayan Google'nin CEO'suna ödediği maaş dudak uçuklatacak cinsten. Google CEO'luğunun yanı sıra geçtiğimiz günlerde Alphabet CEO'luğuna da getirilen Sundar Pichai'nin maaşı yıllık 2 milyon dolar olarak açıklandı. Pichai'ye ayrıca 120 milyon dolar değerinde hisse hibe edilecek.

Google CEO'luğunun yanı sıra geçtiğimiz günlerde Alphabet CEO'luğuna da getirilen 47 yaşındaki Sundar Pichai'nin maaşı yıllık 2 milyon dolar olarak açıklandı. ABD basınında yer alan haberlere göre, Pichai, performansına göre 90 milyon dolara kadar da performans hissesi alabilecek.

Dünyanın en değerli 5 şirketinden biri

Bu ayın başlarında Google kurucu ortakları Larry Page ve Sergey Brin, Alphabet CEO'luğundan ayrılmış ve koltuğu Pichai'ye bırakmışlardı.

Google yani Alphabet’in 2019 Aralık piyasa değeri 900 milyar doların üzerinde. Google bu değeriyle dünyanın en değerli 5 şirketinden biri.

Sundar Pichai
Sundar Pichai

Google 2 yılda 8.21 milyar euro ceza ödedi

Google, 2017-2019 döneminde Avrupa Birliği tarafından çeşitli gerekçelerle 8.21 milyar euro para cezasına çarptırıldı.

İnternet reklamcılığında dünyanın en fazla kazanan şirketlerinden olan Google, son 3 yılda Avrupa Birliği tarafından uygulanan yaptırımlar neticesinde 8.21 milyar euro para cezası ödedi.

Türkiye'de de şirketin faaliyetleri, Rekabet Kurulu tarafından da mercek altına alınırken, Google Reklamcılık ve Pazarlama Ltd. Şti, Google International LLC, Google LLC, Google Ireland Limited ve Alphabet Inc.'den oluşan ekonomik bütünlük hakkında 9 Şubat 2017'de soruşturma başlatıldı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >