Görmeyi en sevdiğimiz kareler: Beresini üşümesin diye sokak kedisine taktı

Hidayet Sevinç beresini sokak kedisine verdi.
Hidayet Sevinç beresini sokak kedisine verdi.

Bursa'da temizlik işçisi olarak çalışan Hidayet Sevinç isimli bir vatandaş, üşümesin diye beresini sokak kedisine taktı. Yaptığı davranış sayesinde herkesin takdirini kazanan Sevinç'e binlerce teşekkür mesajı geldi. Bölge esnafı da Hidayet Sevinç’in tam bir hayvansever olduğunu ifade ederek, her gün kedilerle ilgilendiğini söyledi.

Osmangazi Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü personeli Hidayet Sevinç, beresini sokak kedisinin başına taktığı fotoğrafı, sosyal medyadan paylaştı. Fotoğraf kısa sürede çok sayıda kişi tarafından paylaşıldı, binlerce beğeni aldı.

Üşüdüğünü görünce beresini kedinin başına taktığını ifade eden Sevinç, "Bu hareketi eğlenme amaçlı ya da sadece fotoğraf çektirmek için yapmadım. O gün hava çok soğuktu. Kedinin üşüdüğünü görünce beremi onun başına taktım. Bu sırada bir arkadaşım da fotoğrafımızı çekmiş. Fotoğraf kısa sürede internette yayılmış. Birçok hayvansever fotoğrafı görünce bana ulaştı. Beni tebrik etti" dedi.

Hidayet Sevinç, görev yaptığı bölgedeki sokak hayvanlarıyla yakından ilgileniyor.
Hidayet Sevinç, görev yaptığı bölgedeki sokak hayvanlarıyla yakından ilgileniyor.

Hidayet Sevinç esnafın da takdirini kazandı.
Hidayet Sevinç esnafın da takdirini kazandı.

'Onlar can dostumuz'

Soğuk kış günlerinde sokak hayvanlarının yardıma muhtaç olduklarına dikkat çeken Sevinç, "Hayvanları çok seviyorum. Çalıştığım bölgede birçok sokak kedisi var. Her gün onları seviyorum. Hayvanlar konuşamıyorlar. İhtiyaçlarını bizlere söyleyemiyorlar. Ben her gün çalıştığım bölgedeki kedileri besliyor ve su veriyorum. Lütfen herkes hayvanları sevsin. Kafasında bere ile kedi çok tatlı görünüyordu. Bu yüzden fotoğrafın internette hızla yayıldığını düşünüyorum. Bence herkes sokak hayvanlarına karşı duyarlı olmalı. Onlar bizim can dostlarımız" diye konuştu.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >