Gözyaşlarına boğulup özür dilediler: Müslümanları yanlış tanımışız

Türk gençleri yardıma ihtiyacı olan Almanlara destek veriyor
Türk gençleri yardıma ihtiyacı olan Almanlara destek veriyor

Almanya'da koronavirüs salgını nedeniyle dışarı çıkamayan yaşlı Alman vatandaşların imdadına Müslüman Türk gençler yetişti. Yardımlar karşısında gözyaşlarını tutamayan bir Alman vatandaş, "Onca yıldır sizi yanlış tanımışım. Özür dilerim" dedi.

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve dünyaya yayılan koronovirüs (Kovid-19) nedeniyle Almanya'da vaka sayısı 100 bini geçti. Ülkede alınan önlemler kapsamında sokağa çıkamayan risk grubundaki yaşlıların imdadına Müslüman gençler koştu ve onlara yardım eli uzattı.

"Siz gerçekten camiden mi geliyorsunuz?"

Wiesbaden kentindeki Türk dernekleri tek bir çatıda toplanarak, koronavirüs nedeniyle evden çıkamayan yaşlılara yardım eli uzattı. Kapısını çalan Müslüman gençleri karşısında gören Alman vatandaş, "Siz gerçekten camiden mi geliyorsunuz?" diyerek ağlamaya başladı.

Gözyaşlarına boğuldu ve 'Ben sizi yanlış tanımışım' dedi

  • Yeni Şafak'ın haberine göre; Gözyaşlarına boğulan Alman vatandaşı, "Onca yıldır ben sizi yanlış tanımışım, sizleri hiç böyle bilmiyordum. Özür dilerim. Meğer ne kadar da yardımsevermişsiniz" ifadelerini kullandı.
  • Yardım ekibinde bulunan Osman Bilgili komşularının gözyaşları içinde kaldığını görünce, "Asıl biz karşılaştığımız tabloya şaşırdık" dedi.

"Mektup yollayıp teşekkür ettiler"

Bilgili, ihtiyaç sahiplerine yapılan yardımları anlattı. Din, ırk, cinsiyet ayırımı yapmadan komşularına yardım ettiklerini söyleyen Bilgili, "Bizler arkadaşlarla koronovirüs sebebiyle risk gurubunda olan yaşlılara yardım için ülke genelinde yapılan 'Komşuna yardım et' kampanyasını Wiesbaden şehrinde başlattık, devam ediyoruz. Daha çok yaşlı ve yardıma muhtaç insanları tespit edip, cami gençleriyle kapılarını çalarak ihtiyaçları var mı diye soruyoruz. İnsanların çoğu hatırlarını sormamızdan oldukça memnun ve şaşkınlıkla bizi yanlış tanıdıklarını ifade ediyorlar. Bazı Almanlar gönderdikleri mektupla bizlere teşekkür ettiklerini yazdılar. Ayrıca bu kriz döneminde özveriyle çalışan şehrimizdeki Paulinen Hastanesi çalışanlarına kumanya hediye paketleri verdik" ifadelerini kullandı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >