Gürgen Öz'den Yılmaz Özdil'e eleştiri

Gürgen Öz.
Gürgen Öz.

Çıkardığı özel seri Atatürk kitabıyla ilgili tepki çeken Yılmaz Özdil'e bir eleştiri de oyuncu Gürgen Öz'den geldi. Öz, sosyal medyadan çektiği bir videoyla tepkisini gösterdi.

Oyuncu Gürgen Öz'ün Yılmaz Özdil'in 2 bin 500 liraya satışa çıkacak olan kitabı için yaptığı eleştiri sosyal medyada gündem oldu.

Sosyal medyada birçok eleştiri yapılmıştı

Yılmaz Özdil'in satışa çıkacak olan kitabı hakkında bir çok sosyal medya kullanıcısı eleştiride bulunmuştu. Ülke gündemini oturan konularla ilgili eleştirel bir mizah yapan Gürgen Öz ise, Yılmaz Özdil'in kitabı hakkında söyledikleriyle adeta sosyal medyayı salladı.

İşte Öz'ün videosunda yer alan ifadeler:

  • "Hayatım ya gülmemek elde değil, gülmemek elde değil. Bu kapitalizmi çok seviyorum. Şimdi Yılmaz Özdil bir Atatürk kitabı yapmış 2 bin 500 lira yani 400 euro, asgari ücret 2 bin lira ama önemli değil kriz var ama önemli değil. 2 bin 500 lira dünyanın hiçbir yerinde böyle bir kitap yok sadece Türkiye'de olur. Atatürk'ün kendi yazdığı kitap Nutuk 25 TL ama yok 2 bin 500 lira verip, onunla ilgili yazılmış hepimizden daha Atatürkçü Yılmaz Özdil'in kitabını almak en mantıklısı en mantıklısı.
  • Yani halka ulaşabilmesi için bu kitap 2 bin 500 lira. Yani burada ne demek istiyor Yılmaz Özdil, asgari ücreti 15, 20 bin lira yapın herkes 2 bin 500 liraya bu kitabı alabilsin demek istiyor. Bu adamın çok üzerine geliyorlar. Bir de Atatürk'ü iyi anlamak lazım. Atatürk köy enstitüleri yapıyor niye her köyde bir enstitü olsun bilgi bütün halka ulaşabilsin, herkes aydınlanabilsin, aydınlanabilmek bu kadar kolay olsun diye ama günümüzde 2 bin 500 lira evet."
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >