Güvenli Bölge: 'Evde Kal' özel yayını

Güvenli Bölge
Güvenli Bölge

İsmail Halis ve Mete Yarar'ın sunumuyla ekrana gelen Güvenli Bölge, bu hafta bir farklılığa imza attı. İki ismin de evden gerçekleştirdikleri ortak yayında her hafta olduğu gibi yine birçok konu ele alındı. Program ekibi izleyicilere, "Güvenli Bölge’de kalın, evde kalın." şeklinde mesaj gönderdi.

İsmail Halis ve Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete Yarar'ın samimi sunumuyla ekrana gelen Güvenli Bölge'de bu hafta koronavirüsün Türkiye'de ve dünyadaki etkileri ele alındı.

"Sağlık çalışanlarına teşekkür ediyoruz"

Sağlık çalışanları büyük bir mücadele veriyor. "Biz patlıcana dokunmak istemezken, sağlık çalışanları vücudunun her yerinde koronavirüs olan hastalara yardımcı oluyor." demişti birisi. Onlar aileleriyle de görüşemiyor, evlerine gidemiyor. Onlara teşekkür etmek lazım. Bu mücadelenin asıl kahramanları onlar.

"Avrupa işi kontrol edemedi"

Türkiye'de AFAD, Türk Kızılayı ve diğer STK'lar baya organize. Türkiye'de alt yapı iki ay öncesinden hazırlandı. Ülkemizde hastalığın seyrini kontrol etmemiz mümkün. Avrupa'daki ülkelerde bu durum yok. Hastaneler, yoğun bakımlar doldu.

"Devlet organizasyonu çok önemli"

İstihbarat örgütlerinin maske çaldığı, uçakların yok olduğu, gemilerin kaybolduğu bir süreci yaşıyoruz. Sağlık bu kadar önemli. Devletin organizasyonunun ne kadar önemli olduğunu gördük.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >