Hadi ipucu sorusu: Karpuzun anavatanı neresidir?

Karpuz dilimi
Karpuz dilimi

Hadi'den 6 bin liralık değerinde ipucu sorusu geldi! Hadi, bugün 12:30'da karpuzla ilgili bir soru sormaya hazırlanıyor. Peki karpuzun anavatanı neresi biliyor musunuz?

Yaz mevsimini uğurlarken Hadi'nin sorusu bir yaz meyvesinden gelmeye hazırlanıyor. Altı bin lira değerindeki soru, bugün 12:30'da yayınlanacak. Hadi'den günün ipucu da geldi.

Karpuzun anavatanı neresi?

Cevabı: Afrika

15 Ekim Beyaz Baston Güvenlik Günü’ne özel sorusuyla, Hadi dün akşam 20:30'da yayınlandı.

Ürün ve hizmetlerin engelli bireylerin de ihtiyaçları göz önünde bulundurularak tasarlanmasına ne denir?

Cevap: Evrensel Tasarım

Hadi’den ‘Beyaz Baston’ farkındalığı

Canlı bilgi yarışması ‘Hadi’ bugün 20.30’da düzenleyeceği yarışma ile görme engelliler için farkındalık oluşturmaya hazırlanıyor.

Turkcell’den yapılan duyuruya göre, canlı bilgi yarışması ‘Hadi’ bugün 20.30’da düzenleyeceği yarışma ile görme engelliler için farkındalık oluşturmaya hazırlanıyor. Konsepti 15 Ekim Dünya Beyaz Baston Güvenlik Günü’ne özel olarak hazırlanan yarışmada; görme engellilerin kullandığı teknolojilerden, görmemeyi engel olarak tanımayan başarılı isimlere kadar birçok konudan derlenen 12 sorunun 5’i farkındalık oluşturmak için sorulacak.

Sorulardan biri de görme engellilerin haber, köşe yazısı, kitap okuma gibi ihtiyaçlarını karşılamanın yanı sıra, görme engellilerin vizyon filmlerini Türkiye’deki tüm sinema salonlarında sesli betimlemeli olarak izleyebilmelerine olanak sağlayan ve kapalı alanlarda aradıkları mekanları bulmalarını kolaylaştıran Turkcell Hayal Ortağım uygulaması ile ilgili olacak.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >