Jurnal.istHakan Atilla davası hakkında Dışişleri Bakanlığı'ndan açıklama

Hakan Atilla davası hakkında Dışişleri Bakanlığı'ndan açıklama

Dışişleri Bakanlığı, ABD'de görülen skandal davada Hakan Atilla'nın suçlu bulunması üzerine açıklamada bulundu. Dışişleri; "Haksız ve talihsiz bir gelişmedir" ifadesini kullandı.

HİKMET YALÇINKAYA AA 1 DAKİKADA OKUNUR
Hakan Atilla davası hakkında Dışişleri Bakanlığı'ndan açıklama
Arşiv

Dışişleri Bakanlığı, ABD'de görülen skandal davada Hakan Atilla'nın suçlu bulunması üzerine açıklamada bulundu. Dışişleri; "Haksız ve talihsiz bir gelişmedir" ifadesini kullandı.

BEĞEN

ABD'de görülen skandal Hakan Atilla davasında, Hakan Atilla'nın suçlu bulunması üzerine Dışişleri Bakanlığı'ndan açıklama geldi.

Dışişleri Bakanlığı, New York’ta görülen davada jüri üyelerinin 6 suçlamanın 5’inde Halkbank eski Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla’yı suçlu bulmasının haksız ve talihsiz bir gelişme olduğunu bildirdi. Dışişleri Bakanlığından karara ilişkin yapılan açıklamada;

  1. "New York Güney Bölgesi Savcılığınca hazırlanan SR 15 Cr.867 (RMB) numaralı tadil edilmiş iddianame temelindeki davada Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla’nın jüri tarafından altı suçlamanın beşinden suçlu bulunmuş olması haksız ve talihsiz bir gelişmedir. ABD mahkemesi, sahte ve siyasi istismara müsait sözde ’delillere’ dayanarak gerçekleştirilen ve Türkiye’nin iç meselelerinin gerçek dışı kurgular temelinde tartışıldığı bir süreçte, daha önce örneğine rastlanmamış bir şekilde Türkiye’nin içişlerine müdahil edilmiştir. Bu arada ABD tarafından maddi ve lojistik destek sağlanmak suretiyle bazı FETÖ mensuplarının yargı sürecini etkileyecek gerçek dışı iddialarda bulunmalarına ve sahte deliller sunmalarına fırsat verilmesi mahkeme sürecinin ciddiyetini ve inanılırlığını yok etmiştir. Bu haliyle bir hukuk ayıbına dönüşen kararın düzeltilmesi en büyük temennimizdir" denildi.
YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN

GZT’de Gündem editörü olarak görev yapan Hikmet, GZT’de her hafta yayınlanan "Şehir Efsaneleri" programını hazırlayıp sunuyor. Model araba ve tesbih koleksiyonu yapan Hikmet'e, hikmet.yalcinkaya@gzt.com adresinden ulaşabilirsiniz.

BEĞEN
Trump sinema sektörüne de el attı: Parasite filmini hedef aldı VİDEO / 00:59

Trump sinema sektörüne de el attı: Parasite filmini hedef aldı

Ahmet Zarifoğlu Jurnal.ist Cuma 12:07, 21.02.2020
YUKARI DÖNÜN

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz