20.356 Takipçi

Politikadan dosya habere, yerel haberden özel çalışmalara kadar haberin sosyal medyasındasınız. Bazen 'ciddi mesele' bazen bir dakikalık videolarla gündeme dair önemli detaylarla buradayız.

Hakan: Muhafız tüm dünyada ses getirdi: Peki en çok hangi ülke izledi?

Netflix'in ilk Türk yapımı Hakan: Muhafız bir süper kahramanın hikayesini konu alıyor.
Netflix'in ilk Türk yapımı Hakan: Muhafız bir süper kahramanın hikayesini konu alıyor.

Netflix'in ilk Türk yapımı dizisi Hakan: Muhafız, yayınlandığı ilk günden itibaren çok ses getirdi. İlk sezonunda 10 milyon Netflix üyesi tarafından izlenen dizinin 2. sezonu 26 Nisan'da başlayacak. Netflix orijinal içeriklerinin izlenme verilerini genelde paylaşmazken Muhafız'da bir istisna yaparak en çok izlediğini ülkeleri duyurdu.

Sıradan bir Kapalıçarşı esnafının İstanbul'un kurtarıcısı ve koruyucusu olmasını konu olan bir süper kahraman dizisi Hakan: Muhafız, Türkiye'de olduğu kadar dünyanın birçok ülkesinde de beğeniyle izlendi.

Dizide Çağatay Ulusoy'a, Hazar Ergüçlü ve Ayça Ayşin Turan eşlik ediyor.
Dizide Çağatay Ulusoy'a, Hazar Ergüçlü ve Ayça Ayşin Turan eşlik ediyor.
İlginizi çekebilirNetflix’in orjinal yapımı Hakan Muhafız'ın: İzlenme oranları belirlendi

Aralık ayında yayınlanan Hakan: Muhafız'ın ilk sezonu sadece. İstanbul'u korumak için karanlık güçlere karşı savaşan bir kahramana dönüşen Hakan'ın hikâyesi, dünyanın dört bir yanında, 10 milyonu aşkın kişi izledi.

İlginizi çekebilirİlk Türk Netflix dizisi Hakan: Muhafız'ın IMDb puanı belli oldu

Netflix, dizinin 26 Nisan'da 2. sezonunun yayınlanacağını belirtti.
Netflix, dizinin 26 Nisan'da 2. sezonunun yayınlanacağını belirtti.

Netflix'in verilerine göre, dizi Türkiye'den sonra en çok başta Brezilya ve Meksika olmak üzere, Latin Amerika ülkelerinde seyredildi. Latin Amerika'dan sonra ise en çok Afrika ülkelerinde ilgi gördü.

İlginizi çekebilirHakan: Muhafız 1.sezon incelemesi

Dizinin Latin Amerika’dan sonra en çok izlendiği kıta ise Afrika oldu. Hakan: Muhafız'ın Kanada ve Avustralya’daki izlenme oranlarının toplamadı da Meksika’ya neredeyse eşit. Diğer birçok Türk dizisi gibi Orta Doğu’da da oldukça ilgi toplayan Hakan: Muhafız, Avrupa ülkeleri arasında en çok Fransa’da izlendi. Fransa’yı sırasıyla Almanya, İspanya ve İtalya takip etti.


Netflix, başrolünde Çağatay Ulusoy'un olduğu dizinin 2. sezonun 26 Nisan'da yayınlanacağını duyurdu.

İLGİLİ HABERLER