Hakkari İl Emniyet Müdür Yardımcısı silahlı saldırıda şehit oldu

Hakkari İl Emniyet Müdür Yardımcısı polis memuru tarafından silahlı saldırıya uğradı
Hakkari İl Emniyet Müdür Yardımcısı polis memuru tarafından silahlı saldırıya uğradı

Hakkari İl Emniyet Müdür Yardımcısı Hasan Cevher, bir polis memurunun silahlı saldırısında şehit oldu. Polis memuru gözaltına alındı.

Hakkari İl Emniyet Müdür Yardımcısı Hasan Cevher
Hakkari İl Emniyet Müdür Yardımcısı Hasan Cevher

Hakkari'de bir polis memurunun silahla vurduğu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Hasan Cevher, şehit oldu.

Edinilen bilgiye göre, kentte Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü kadrosunda görevli polis memuru Nasuh Çulcu, henüz belirlenemeyen bir nedenle İl Emniyet Müdür Yardımcısı Cevher'i silahla yaraladı.

Cevher, kaldırıldığı Hakkari Devlet Hastanesi'nde yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

Polis memuru, kaçmak isterken ayağından vurularak yakalanıp gözaltına alındı.

Valilikten açıklama

Olaya ilişkin Hakkari Valiliği'nden yapılan açıklama ise şöyle:

''13.07.2021 günü saat 13.50 sıralarında Hakkari Emniyet Müdürlüğü kadrosunda görevli, İkinci Sınıf Emniyet Müdürü Hasan Cevher polisevinde yemek yediği esnada Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü kadrosunda görevli polis memuru Nasuh Çulcu tarafından 3 (üç) el silahla ateş edilerek vurulmuş, polis memuru Nasuh Çulcu olay yerinden kaçtığı esnada görevli polisler tarafından ayağından vurularak etkisiz hale getirilerek yakalanmıştır. Emniyet Müdürü Hasan Cevher, Hakkari Devlet Hastanesi'nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur''

Özel harekattan çevik kuvvete alınmış

Daha önce Hakkari Özel Harekat Şube Müdürlüğü'nde görevliyken, karıştığı bir olay nedeniyle Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nde görevlendirilen polis memuru Nasuh Çulcu, iddiaya göre, başka bir ile tayini çıkınca durdurmak istedi.

DHA'nın haberine göre, Çulcu, bu konuyla ilgili Emniyet Müdür Yardımcısı Hasan Cevher ile konuşmak için polisevine gitti. Çulcu, tayini durdurma konusunda Cevher'den olumlu yanıt alamayınca tartışma çıktı.

Tartışma sırasında Çulcu, silahını ateşleyerek, Cevher'i şehit etti. Çulcu'nun Cevher'den önce bir kadın komiser yardımcısı ile aynı konuda tartıştığı öğrenilirken, Özel Harekat Şube Müdürüğü'ndeki görevinden bir kadını taciz olayı nedeniyle uzaklaştırıldığı öne sürüldü.

Emniyet Genel Müdürü Aktaş'tan başsağlığı mesajı

Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, Hakkari İl Emniyet Müdür Yardımcısı Hasan Cevher için başsağlığı mesajı yayımladı.

Aktaş, Emniyet Genel Müdürlüğü'nün Twitter hesabından paylaşılan mesajında ''Şehidimize Allah'tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve milletimize başsağlığı ve sabır dilerim'' ifadesine yer verdi.

  • Hasan Cevher kimdir?
  • Hasan Cevher 15 Temmuz darbe girişimi sırasında İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürü olarak görev yapıyordu.
  • Cevher, 12 Ağustos 2017'de İl Emniyet Müdür Yardımcısı olarak Hakkari'ye atandı, burada birçok başarılı operasyona imza attı.
  • 2 çocuk babası olan Hasan Cevher, kentte Çevik Kuvvet'ten de sorumlu olan il emniyet müdür yardımcısıydı.
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >