Halk otobüsünde 55 bin liralık ziynet eşyasını unuttu

İçerisinde 550 TL nakit para, evlilik cüzdanı ve 55 bin lira değerinde düğünde takılan ziynet eşyaları bulunarak genç kadına teslim edildi.
İçerisinde 550 TL nakit para, evlilik cüzdanı ve 55 bin lira değerinde düğünde takılan ziynet eşyaları bulunarak genç kadına teslim edildi.

Denizli’den Antalya’daki annesinin yanına gelen 6 ay önce evlenen 22 yaşındaki Gamze Konkur, içerisinde düğününde takılan 55 bin liralık ziynet eşyası ile evlilik cüzdanın yer aldığı çantasını otobüste unutunca hayatının şokunu yaşadı.

Denizli’de 8 Ağustos 2018 tarihinde evlenen 22 yaşındaki Gamze Konkur, evliliğinden 6 ay sonra Antalya’da yaşayan annesini ziyarete geldi.

Evden ayrılacak olması sebebiyle düğününde takılan ziynet eşyalarını da yanına alan Konkur, annesinin çalıştığı Kundu bölgesine gitmek için LC 07 nolu hatta yolcu taşıyan halk otobüsüne bindi.

Otobüsten bir otelin önünde inen Konkur, çantasını almadığını fark edince yüreği ağzına geldi. Konkur, vakit kaybetmeden izleme merkezini arayarak çantasını otobüste unuttuğunu söyledi. İhbarın ardından Antalya Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma İzleme Merkezi’ne anons geçildi. Ardından genç kadının otobüse bindiği kart numarasıyla otobüsün güvenlik kameralarına ulaşıldı ve çantanın halen otobüs içerisinde olduğu görüldü.

Gamze Konkur
Gamze Konkur

Merkez, şoförle irtibata geçerek çantanın bulunduğu yerden alınmasını bildirdi. Ardından otobüsün şoförü Birol İnal, çantayı alarak Meydan otobüs depolama alanındaki kayıp eşya birimine teslim etti.

55 bin liralık ziynet eşyası ve evlilik cüzdanını unuttu

Konkur’a çantasının bulunduğu bilgisi verilince genç kadın büyük mutluluk yaşadı. İçerisinde 550 TL nakit para, evlilik cüzdanı ve 55 bin lira değerinde düğünde takılan ziynet eşyalarının olduğu çantasını annesiyle birlikte almaya gelen genç kadının mutluluğu gözlerinden okundu.

Gamze Konkur
Gamze Konkur

Olayın halen şokunda olduğunu ifade eden Gamze Konkur, "Bir otelin önünde inmiştim. Hemen kamera kayıtlarından baktık. Sağ olsunlar bana çok yardımcı oldular. Ardından emniyeti aradık ve buraya geldik. Çantamın bulunduğu haberini aldım, çok sevindim. Bana yardımcı olan herkese çok teşekkür ediyorum" dedi.

“Çok korkmuştum; ama şükür ki çantam bulundu”

6 ay önce dünya evine girdiğini söyleyen Konkur, bütün ziynet eşyalarının çantasında olduğunu kaydetti. Denizli'den Antalya’ya annesini ziyarete geldiğini anlatan Gamze Konkur, "Şehir değişikliği nedeniyle ziynet eşyalarımı evde bırakamadım. Eğer çantamı bulamasaydım 55 bin liralık bir kaybım olacaktı. Çok korkmuştum, ama şükür ki çantam bulundu" diye konuştu.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >