Haluk Bilginer'den dikkati çeken açıklama: İnsanlar öğlene kadar çalışmalı

Haluk Bilginer
Haluk Bilginer

Altın Koza'da 'Onur Ödülü' alan Haluk Bilginer, gecede yaptığı konuşmada "Bana kalırsa insanlar sadece öğlene kadar çalışmalı. Öğleden sonra da dere kenarına gidip, resim ve felsefe yapmalı" dedi.

Adana'da bu yıl 28'incisi düzenlenen Uluslararası Altın Koza Film Festivali'nde, Volkan Severcan ve Dolunay Soysert'in sunumuyla Onur Ödülleri verildi. Onur ödüllerini Şerif Sezer, Yavuz Turgul ve Haluk Bilginer aldı.

Filmleri, dizileri ve yer aldığı tüm projelerinde büyük başarı göstererek göğsümüzü kabartan Haluk Bilginer, aldığı 'Altın Koza Onur Ödülü'nden sonra yaptığı konuşma ise bir kez daha sevenlerinin kalbine dokundu.

'Onur Ödülü'ne layık görüldü

Bilginer uluslararası alanda bizleri gururlandırarak Emmy Ödül Töreninde 'En iyi erkek oyuncu' ödülünü almıştı.

Başarılı oyuncu geçtiğimiz hafta Adana'da düzenlenen Altın Koza Film Festivali'nde ise 'Onur Ödülü'na layık görüldü.

"İnsanlar öğlene kadar çalışmalı"

Haluk Bilginer, yirmi yıl önce bir röportajda söylediği "Bundan yirmi yıl sonraki Haluk Bilginer'i çok kıskanıyorum. Kim bilir neler öğrenmiş olacak" sözlerine ithafen konuşmasında "Yirmi yıl sonra buradayım, karşınızdayım. Bir yirmi yıl sonra neler öğreneceğimi çok merak ediyorum. Hala buradaysam, size söz veriyorum yirmi yıl sonra da buraya geleceğim" dedi.

Usta oyuncu sözlerine şöyle devam etti:

Buradan ‘Onur Ödülü’ almak benim için büyük bir onur. Çok teşekkür ederim. Bu onuru iki çok sevdiğim ustayla paylaşıyor olmak, Yavuz Turgul ve Şerif Sezer ile paylaşıyor olmak benim için büyük bir onur. Sizlere çok teşekkür ederim.

Bana kalırsa insanlar sadece öğlene kadar çalışmalı. Öğleden sonra da dere kenarına gidip, resim ve felsefe yapmalı. İnsan 70 sene bir ev almak için çalışır mı kardeşim?"

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >