Hastalığı nedeniyle 1 yaşındaki bebeğin cildi sürekli kanıyor

Epidermolysis bullosa
Epidermolysis bullosa

Cilt hastalığı nedeniyle el ve ayak tırnakları düşen 1 yaşındaki bebeğin ağzı, kulakları, burnu, el ve ayak parmakları sürekli kanıyor. Acı içinde kıvranan minik bebek sürekli ağlarken çaresizlik içindeki anne ve babası ise tedavi için yardım bekliyor.

Adana'da yaşayan iş makinesi operatörü 32 yaşındaki İsmail Aslan ile ev hanımı 28 yaşındaki Fatma Aslan, 10 yıl önce evlendi. Çiftin bu evlilikten 3 çocukları oldu. Aslan çiftinin en küçük çocukları Büşra Aslan, 3 aylıkken cilt hastalığı olarak adlandırılan 'Epidermolysis bullosa' rahatsızlığına yakalandı.
Cildi sürekli kanıyor
Hastalığı nedeniyle el ve ayak tırnakları düşen minik bebeğin, el ve ayak parmak uçları, kulak, burun ve ağız bölgesi başta olmak üzere cildi belirsiz aralıklarla sürekli kanamaya başladı.
Cildi sürekli kanıyor Hastalığı nedeniyle el ve ayak tırnakları düşen minik bebeğin, el ve ayak parmak uçları, kulak, burun ve ağız bölgesi başta olmak üzere cildi belirsiz aralıklarla sürekli kanamaya başladı.
"Yapılabilecek bir şey yok"
Çaresizlik içinde kızlarını hastane hastane dolaştıran anne ve babasına, 'Kesin tedavi için tıbben yapılabilecek bir durum yok' yanıtı verildi.
"Yapılabilecek bir şey yok" Çaresizlik içinde kızlarını hastane hastane dolaştıran anne ve babasına, 'Kesin tedavi için tıbben yapılabilecek bir durum yok' yanıtı verildi.
Yalnızca pansuman yapabiliyorlar
Doktorların yönlendirmesiyle küçük çocuğa, kan değerlerinin daha fazla düşmemesi için sadece kan ilaçları verilirken, kanayan yaralarına pansuman amacıyla cilt kremleri kullanması önerildi. Acılı aile, kanayan yaralar için evde sadece pansuman yapıp bebeğe kan ilaçlarını verebildi.
Yalnızca pansuman yapabiliyorlar Doktorların yönlendirmesiyle küçük çocuğa, kan değerlerinin daha fazla düşmemesi için sadece kan ilaçları verilirken, kanayan yaralarına pansuman amacıyla cilt kremleri kullanması önerildi. Acılı aile, kanayan yaralar için evde sadece pansuman yapıp bebeğe kan ilaçlarını verebildi.
"Bebeğimize sahip çıkın"
Evde yaşadığı acı nedeniyle sürekli ağlayan minik Büşra'yı sakinleştirmek ve acılarını azaltmak için çabaladıklarını belirten baba İsmail Aslan şöyle dedi: "Doktorlar Adana'da tıbben yapılabilecek bir şey olmadığını söylüyor. Gelişmiş hastanelerde, belki başka yerlerde bu rahatsızlığı tedavi edebilecek birileri vardır. Allah rızası için bebeğimize sahip çıkılsın. Kimseden para pul istemiyoruz. Sadece biri el uzatıp çocuğumuzun tedavisine yardımcı olsun."
"Bebeğimize sahip çıkın" Evde yaşadığı acı nedeniyle sürekli ağlayan minik Büşra'yı sakinleştirmek ve acılarını azaltmak için çabaladıklarını belirten baba İsmail Aslan şöyle dedi: "Doktorlar Adana'da tıbben yapılabilecek bir şey olmadığını söylüyor. Gelişmiş hastanelerde, belki başka yerlerde bu rahatsızlığı tedavi edebilecek birileri vardır. Allah rızası için bebeğimize sahip çıkılsın. Kimseden para pul istemiyoruz. Sadece biri el uzatıp çocuğumuzun tedavisine yardımcı olsun."
"Allah'tan tek isteğimiz kızımızın sağlığı"
Anne Fatma Aslan da gözyaşları içinde, "Bebeğim acı içinde kıvranırken biz de kahroluyoruz. Bu feryadımızı biri duysun. Tek isteğimiz Allah'tan kızımızın tedavi edilmesi" diye konuştu.
"Allah'tan tek isteğimiz kızımızın sağlığı" Anne Fatma Aslan da gözyaşları içinde, "Bebeğim acı içinde kıvranırken biz de kahroluyoruz. Bu feryadımızı biri duysun. Tek isteğimiz Allah'tan kızımızın tedavi edilmesi" diye konuştu.
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >