Hatay’da kız kaçırma kavgası: 3 ölü, 4 yaralı

Jandarma ve polis olayla ilgili geniş çaplı inceleme başlattı.
Jandarma ve polis olayla ilgili geniş çaplı inceleme başlattı.

Hatay'ın İskenderun ilçesinde kız kaçırma meselesi yüzünden bir araya gelen taraflar arasında çıkan silahlı kavgada 3 kişi öldü, 4 kişi de yaralandı. H.Y'nin firarda olduğu belirtilirken, jandarma ve polis olayla ilgili geniş çaplı inceleme başlattı.

Hatay'ın İskenderun ilçesinde kız kaçırma meselesi yüzünden aralarında husumet bulunan iki aile arasında çıkan tartışma kanlı bitti.

Silahlı kavgada 3 kişi öldü, 4 kişi yaralandı. Emniyet güçleri yaralıların kaldırıldığı hastanede geniş güvenlik önlemi aldı.

Edinilen bilgilere göre korkunç olay, akşam 22.00 saatlerinde, Aşkarbeyli Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, H.Y., bir süre önce evlenmek için K.O.’yu kaçırdı. K.O’nun ağabeyi İsa O., Aşkarbeyli Mahallesi’ne giderek, tartıştığı H.Y.’nin ağabeyi güvenlik korucusu Ali Y. ile babası İsmet Y’yi vurdu.

Emniyet güçleri hastane bahçesinde geniş güvenlik önlemi aldı.
Emniyet güçleri hastane bahçesinde geniş güvenlik önlemi aldı.

H.Y.’nin ağabeyi Mustafa Y. ve Mehmet Y.’nin yanı sıra H.Y (20) ve H.G. yaralanırken, K.O.’nun ağabeyi İsa O. da çıkan çatışma sonucunda vuruldu. İsmet Y. ile İsa O. (42) olay yerinde hayatını kaybetti.

Yaralılar, İskenderun Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Güvenlik korucusu Ali Y (37) burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. H.G. (31), H.Y.(20) ve Mehmet Y. (47)hastanede tedavi altına alınırken, ağır yaralı olan Mustafa Y. (49) MKÜ Araştırma hastanesine sevk edildi.

Haberi alan yakınları İskenderun Devlet Hastanesi’ne akın etti.

H.Y'nin (30) firarda olduğu belirtilirken, jandarma ve polis olayla ilgili geniş çaplı inceleme başlattı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >