Havada panik anları: İki pilot havada birbirine girdi

Arşiv
Arşiv

Irak'ta seyir halindeki uçakta benzerine az rastlanan bir olay yaşandı. Yemek yüzünden kavgaya tutuşan pilotlar, uçaktaki 157 kişinin hayatını tehlikeye attı.

Irak'ta eşine az rastlanır bir olay yaşandı. Seyir halindeki uçakta kavga eden iki pilot, yolcuların güvenliğini tehlikeye attı. Kavgaya karışan iki pilotun lisanları iptal edildi.

Uçakta 157 kişi vardı

Yerel basında yer alan haberlere göre, 157 yolcu taşıyan Irak Hava Yolları'na ait Meşhed(İran)-Bağdat seferini yapan uçakta iki pilot arasında yemek yüzünden tartışma çıktı. Kısa sürede yumruklu kavgaya dönüşen olaya ilişkin yolcuların çektiği bazı görüntüler sosyal medyada paylaşıldı.

Bağırışların duyulduğu görüntülerde kokpit kapısında kan izleri de dikkati çekti. Pilotların uçuş güvenliğini tehlikeye atan kavgası, bir anda ülkede en çok konuşulan konular arasına girdi.

Lisansları iptal edildi

  • Irak Ulaştırma Bakanlığı, olayın kamuoyuna yansımasının ardından kavga eden iki pilotun da lisanslarının iptal edildiğini duyurdu.
  • Bakanlıktan yapılan açıklamada, kaptan pilot Raad Muhammed Yakub'un emekliye sevk edildiği, yardımcı pilot Ali Ahmed Salih Tiveciri'nin de görevine son verildiği kaydedildi.
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >