Havalimanı çalışanına hakaret davasında karar verildi

Havalimanında yer hizmetleri görevlisine hakaret eden Fatma Funda Esenç'in cezası belli oldu.
Havalimanında yer hizmetleri görevlisine hakaret eden Fatma Funda Esenç'in cezası belli oldu.

İstanbul Havalimanı'ndan Bodrum'a yapılacak seferin gecikmesi nedeniyle yer hizmetlerinde çalışan Tuğçe Sevi'ye hakaret eden yolcu Fatma Funda Esenç, bin 740 TL adli para cezasına çarptırıldı. Mahkeme verilen cezayı erteledi.

İstanbul Havalimanı’nda yer hizmetlerinde çalışan Tuğçe Selvi’ye, Bodrum seferinin gecikmesi nedeniyle, hakaret eden ve hakkında 3 yıl 4 aya kadar hapis istemiyle dava açılan yolcu Fatma Funda Esenç, hakaret suçundan bin 740 lira para cezasına çarptırıldı. Ceza ertelendi.

3 yıl 4 aya kadar hapsi isteniyordu

İstanbul Havalimanı’ndan Muğla Bodrum’a yapılacak seferin gecikmesi nedeniyle yer hizmetlerinde çalışan Tuğçe Selvi’ye hakaret eden yolcu Fatma Funda Esenç’in, 'hakaret' ve 'halkın bir kesimini sosyal sınıf, din, mezhep, cinsiyet, bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama' suçlarından 3 yıl 4 aya kadar hapis istemiyle açılan davanın ikinci celsesi görüldü.

  • Mahkeme önceki ay ara celse açarak sanık Esenç’in ifadesini aldı. Esenç ifadesinde “Babam ameliyat olacaktı. Beklerken görevliler gülerek ve alaycı bir ifade ile cevap veriyorlardı. Sinirlendim, pişmanım” dedi.

Para cezasına çarptırıldı

Gaziosmanpaşa Adliyesi 19. Asliye Mahkemesi’nde ifade veren Tuğçe Selvi “Ben onunla gülerek dalga geçmedim. Şikayetçiyim” dedi. Mahkeme kararında, Fatma Funda Esenç’i “hakaret” suçundan bin 740 TL para cezasına çarptırarak hükmün açıklamasını geri bıraktı.

Mahkeme, Esenç'in 'halkın bir kesimini sosyal sınıf, din, mezhep, cinsiyet, bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama' suçundan da beraatine karar verdi.