Hayal ettiklerini üretmek için herkes 'Teknofest'e'

Teknofest bu yıl oldukça büyük ve kapsamlı olacak.
Teknofest bu yıl oldukça büyük ve kapsamlı olacak.

Teknofest bu yıl 17 ila 22 Eylül tarihleri arasında olacak. Atatürk Havalimanı'nda düzenlenecek festival birçok paydaşın yanı sıra Albayrak Medya sponsorluğunda gerçekleşiyor. Festivalde 19 farklı kategoride birbirinden heyecanlı teknoloji yarışmaları düzenlenecek. Kazanan takımların, toplamda 2 milyon TL'nin üzerinde bir ödül bekliyor. Bu büyük festival adına, Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar bugün sosyal medya üzeriden Hakkari Merkez Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin videosunu paylaşarak bir zincir başlattı. Bu zincire çok sayıda ünlü isim destek verdi.

Hayallerinin peşinden gitmek isteyen, üretmek ve geliştirmek isteyen herkesin katılabileceği dünyanın ikinci büyük teknoloji, havacılık ve uzay festivali Teknofest’e başvurular sona erdi. 17-22 eylülde Atatürk Havalimanında nefesleri kesecek festivale bir milyon kişinin gelmesi beklenirken, başvuruların son gününde sosyal medyada ilginç bir kampanya başlatıldı. Teknofest Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar’ın Hakkari Merkez Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin videosuyla başlattığı zincire çok sayıda ünlü isim destek verdi.

Başvuran okullar videoda

Hayal ettiklerini araştırmak, geliştirmek, üretmek için herkes TEKNOFEST'te. Öyle değil mi?” sorusuyla zincirin başlatan Selçuk Bayraktar, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı ve TEKNOFEST İcra Kurulu Başkanı Mehmet Fatih Kacır’ı etiketledi. Bu mesaj üzerine Kacır, “Kesinlikle öyle… Hakkari'den, Rize'ye herkes #TEKNOFEST'te” diyerek, Rize Merkez Kurtuluş İlkokulu öğrencilerinin videosunu paylaştı. Kacır, attığı mesaja Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3) Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Bayraktar’ı etiketledi.

Paydaş bakanlardan sosyal medya pası

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Bayraktar da “Bu gençler çığır açıcı teknolojilerde ülkemizi en ileri seviyeye taşıyacak.” mesajıyla Rize Merkez Şehit Şuayip Seferoğlu İmam Hatip Ortaokulu’nun videosunu paylaştı. Haluk Bayraktar, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’a hitaben yazdığı, “Ne dersiniz Sn. Bakanım?” sorusu ile TEKNOFEST’in tüm paydaş bakanlıklar ve kurumlarına pas attı.

'Maşallah derim'

Bakan Varank, oluşturulan TEKNOFEST zincirine kayıtsız kalmadı. Haluk Bayraktar’ın sorusuna, “Maşallah derim :)” yanıtını veren Varank, “Geleceğin Lider ülkesi Türkiye’yi inşa ederken ödüller kazanma ve genç bilim insanları ile tanışma fırsatı! Genç kardeşlerimizi TEKNOFEST’e bekliyoruz!” mesajını yazdı. Bakan Varank, mesajına Sinop Merkez Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğrencilerinin videosunu eklerken, “Öyle değil mi?” diyerek, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nu sosyal medya zincirine ekledi.

Art arda mesaj attılar

Sosyal medyada oluşturulan zincire Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir ile devam etti.

Zincirin diğer halkalarını oluşturan isimlerin yazdıkları mesajlar şöyle:

Son halka resmi hesaptan

Zincirin son halkası ise TEKNOFEST İstanbul’un resmî hesabından yapılan paylaşım oldu. “Biz de yarışmacılarımız gibi heyecanlıyız! Türkiye’nin birikimi ve geleceği ile tanışma fırsatı #TEKNOFEST’te, 2019 Teknoloji Yarışmaları’nda! Bugün başvurular için son gün” ifadesi kullanıldı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >