Putin’in nükleer bombardıman uçağı Ukrayna'da görüntülendi

Putin’in nükleer bombardıman uçağı Ukrayna semalarında görüntülendi
Putin’in nükleer bombardıman uçağı Ukrayna semalarında görüntülendi

Rusya'nın Ukrayna'ya saldırmasının ardından büyük bir direniş gösteren Ukrayna güçleri, geçtiğimiz günlerde Neptün füzesiyle Karadeniz'de Rusya'ya ait "Moskova" adlı kruvazör gemisini vurarak batırmıştı. Yaşanan gerilimin ardından iki ülke arasındaki tansiyon daha da arttı. Vladimir Putin’in nükleer bombardıman uçaklarından biri, Ukrayna sınırına yakın bir yerde uçarken kameralara yakalandı. Dehşete düşüren görüntüler büyük yankı uyandırdı. Moskova Savunma Bakanlığı henüz nükleer bombardıman uçaklarına dair bir açıklamada bulunmadı.

TU-160 stratejik bombardıman uçağı, Batı Rusya semalarında görüntülendi. Moskova ile Ukrayna sınırı arasındaki Kaluga bölgesinden gelen bu görüntülerde TU-160'a dört Rus savaş uçağı ve bir yakıt ikmali uçağı eşlik ediyordu.

Kruvazörün vurulmasından sonra tansiyon arttı

Ukrayna'nın geçtiğimiz günlerde Neptün füzesiyle Karadeniz'de Rusya'ya ait "Moskova" adlı kruvazör gemisini vurarak batırmasının ardından iki ülke arasındaki tansiyon daha da arttı.

Rusya'dan açıklama gelmedi

Moskova'daki Savunma Bakanlığı’ndan görüntülere dair bir açıklama gelmedi. Öncesinde daha büyük Tu-95'ler, Ukrayna'daki nükleer olmayan silahlarla, özellikle Kh-55 ve Kh-101 havadan fırlatılan seyir füzeleriyle hedefleri vurmak için birkaç kez kullanılmıştı.

Rusya'nın son saldırıları Kiev ve Lviv gibi büyük şehirlerde yoğunlaştı. Cumartesi günü yine Tu-95'lerin batı Rusya'daki Smolensk bölgesi üzerinde uçtuğunu gösteren birçok görüntü ortaya çıkmıştı.


Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >