Hediye çaydanlık alayım derken, evini kaybetti

Ümraniye'de dolandırıcılar yaşlı adamı evinden etti
Ümraniye'de dolandırıcılar yaşlı adamı evinden etti

Kapıya gelen kargocunun "Çaydanlık hediyesi var" diye teslimat kağıdını imzalayan Mehmet Kaya'nın evi icralık oldu. Şoke eden dolandırıcılık yöntemi sonrasında evi satılığa çıkan yaşlı adam sokakta kalacağını söyleyerek Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yardım istedi.

Mehmet Kaya'nın evine gelen kurye imza karşılığında hediyeyi teslim ederek ayrıldı. Yaklaşık 3 ay sonra evinin vergi borcu olup olmadığını öğrenmek için E-devletten sorgu yapan Mehmet Kaya, evinin icralık olduğunu görünce neye uğradığını şaşırdı.

Edinilen bilgiye göre Ümraniye Dudullu'da yaşayan 71 yaşındaki Mehmet Kaya, akıllara durgunluk veren bir yöntemle dolandırıldı. İddiaya göre, yaklaşık 500 bin lira değerindeki evini 2013 yılında bir ilan sitesinden satılığa çıkardı.

Evin satılık olması üzerine A.Y. isimli bir kişi Mehmet Kaya'yı arayarak talip olduğunu ve evi kimseye satmamasını söyleyip, hediye olarak da çaydanlık göndereceğini söyledi. Mehmet Kaya'nın evine gelen kurye imza karşılığında hediyeyi teslim ederek ayrıldı. Yaklaşık 3 ay sonra evinin vergi borcu olup olmadığını öğrenmek için E-devletten sorgu yapan Mehmet Kaya, evinin icralık olduğunu görünce şoke oldu. Dolandırıcı kuryenin kağıdına imza attığı için evini kaptıran Mehmet Kaya ve ailesi, hukuk mücadelesini kaybetti ve evi satılığa çıktı. Evin satılması halinde evsiz kalacakları için çaresiz kalan Kaya ailesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan yardım istedi.

“Bana senet imzalatmışlar”

2013 senesinde kapılarına gelen kargo teslimat kağıdını imzaladığını söyleyen ev sahibi Mehmet Kaya, "O anda ben kargo alındısı olarak imza attığımda bana senet imzalatmışlar. Ben bunu 2 ay sonra öğrendim. Ve senet tarihini 2009 senesine atmışlar. 189 bin TL yazmışlar ben kabul etmiyorum. Kimseye senet vermedim. Ama bu şekilde de evim gitti. Başka mal varlığımda yok şu anda ben sokaktayım. Varım yokum buydu" dedi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >