Hesaba itiraz eden asker bıçaklanarak öldürüldü

Arşiv
Arşiv

Mersin'de yemek yemek için girdiği kafede hesaba itiraz eden Furkan Mırak (20) çıkan kavgada bıçaklanarak hayatını kaybetti.

Mersin’in Silifke ilçesine bağlı Taşucu Mahallesi’nde meydana gelen olay, İddiaya göre, Kıbrıs’ta askerlik yapan Jandarma Er Furkan Mırak (20), Taşucu Limanı’nda feribot beklerken yemek için bir kafeye girdi. Burada gelen hesaba itiraz eden Mırak ile kafe çalışanları arasında kavga çıktı. Kavgada ise iddiaya göre kafe çalışanlarından H.I., Furkan Mırak’ı bıçakladı. Mırak, olay yerinde hayatını kaybederken şüpheli H.I. polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Mersin’de yemek için girdiği kafede hesaba itiraz eden ve çıkan kavgada bıçaklanarak hayatını kaybeden Jandarma Er Furkan Mırak’ın yakınları askerin Şanlıurfa’daki evinde toplandı.

Olayı haber alan Jandarma Er Furkan Mırak’ın yakınlarının bir kısmı Mersin’e giderken, kalanlar ise Hasan Çelebi Mahallesinde ki evinde toplandı. Hayatını kaybeden Furkan Mırak’ın bir süre önce Amasya’dan dağıtım iznine geldiği ve Kıbrıs'taki usta birliğine gitmek için Mersin’e gittiği öğrenildi. Mırak’ın mevsimlik işçilikle geçimini sağlayan 6 çocuklu ailenin ikinci çocuğu olduğu bildirildi.


Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >