20.356 Takipçi

Politikadan dosya habere, yerel haberden özel çalışmalara kadar haberin sosyal medyasındasınız. Bazen 'ciddi mesele' bazen bir dakikalık videolarla gündeme dair önemli detaylarla buradayız.

Hibrit ve elektrikli sınıfının en güvenlikli 10 otomobili

Tesla Model s
Tesla Model s

Otomobil seçimlerinde tüketicilerin asla atlamadığı bir özellik olan güvenlik farklı motor seçenekleriyle gelen otomobillerde de ön planda tutuluyor.

İçindekiler

Son dönemlerde gelişen otomobil teknolojisi, markaları hem enerji tasarrufu hem de daha az üretim masrafı için çok önemli görülüyor. Özellikle Tesla Motors’un geliştirdiği elektrikli modellerin küresel çapta ses getirmesi ve ciddi bir kullanıcı kitlesi oluşturması diğer markaları da harekete geçirdi. Bu durum karşısında geç kalmaktan korkarak bu pazarı Tesla Motors’a bırakmak istemeyen markalar da kendi elektrikli – hibrit modellerini üretmeye başladı. Tabi bu teknolojik otomobillerin sadece motorları değil tasarım ve güvenliği de rekabeti artıran özellikler arasında bulunuyor.

Biz de Avrupa Yeni Araba Değerlendirme Programı’nın (Euro NCAP) testler sonucunda belirlediği en güvenilir elektrikli ve hibrit modellerini sizler için listeledik.

İlginizi çekebilirGüvenlik testlerini en yüksek derecelerle tamamlayan 8 aile arabası
İlginizi çekebilirFiyatları açıklanan 2018 Ford Fiesta, çok daha teknolojik ve güvenli