Hiç evlenmeyen kadın nüfus müdürlüğünde öğrendiği şey karşısında hayatının şokunu yaşadı

Şaşkına çeviren olay Bursa’nın Kestel ilçesindeki İlçe Nüfus Müdürlüğü’nde yaşandı.
Şaşkına çeviren olay Bursa’nın Kestel ilçesindeki İlçe Nüfus Müdürlüğü’nde yaşandı.

Bursa’nın Kestel ilçesinde yaşayan ve daha önce hiç evlenmeyen 63 yaşındaki H.S. isimli Kestel İlçe Nüfus Müdürlüğü’ne giderek nüfus kayıt örneği almak istedi, nüfus memurunun sorduğu soru karşısında hayatının şokunu yaşadı.

Şaşkına çeviren olay Bursa’nın Kestel ilçesindeki İlçe Nüfus Müdürlüğü’nde yaşandı. Edinilen bilgiye göre nüfus kağıt örneği almak isteyen 63 yaşındaki H.S. isimli kadın görevli memurun kendisine kızlık soy ismini sormasıyla şoke oldu. H.S, hiç evlenmediği halde 46 yıllık evli ve 33 yaşında bir kızı olduğunu öğrendi.

Duydukları karşısında şoke olan H.S. neler olduğunu anlamak için detaylı bilgi almak istedi.

Kağıt üzerindeki eşini ve kızını tanımıyor

  • Nüfus kayıt bilgilerine göre 01.01.1972 yılında Suriyeli Muhammed Mahir Akbey ile evli gözüktüğünü gören kadın soluğu Bursa İl Nüfus Müdürlüğü’nde aldı. Daha önce hiç evlenmediğini ve kağıt üzerinde evli olduğu görülen Muhammed Mahir Akbey isimli şahsı tanımadığını dile getiren H.S, daha fazla bilgi almak istedi. H.S’ye 1972 yılında Suriye’nin Şam şehrinde Akbey ile evlendiği, bu evliliğin 2018 yılının Mayıs ayında Türkiye’de kayıtlara geçtiği, söz konusu işlemlerin ise Gaziantep İl Nüfus Müdürlüğü’nde görevli memur A.K. tarafından yapıldığı söylendi.

Suç duyurusunda bulundu

Hayatının şokunu yaşayan kadın durumu ailesi ile paylaştı. H.S’nin yurt dışında yaşayan kardeşi konuyla ilgili yaptığı araştırmada, ablasının üzerine kayıtlı bir kız olduğunu fark ederek durumu ablasına bildirdi. Yeniden nüfus müdürlüğüne giden H.S, üzerine Ola Akbey isimli 33 yaşında bir kızın kayıtlı olduğunu ve bu kızın 2 Ağustos 2018 yılında Türkiye vatandaşlığına geçtiğini gördü. Yaşadıkları karşısında büyük şaşkınlık yaşayan H.S. Cumhuriyet Savcılığı’na giderek söz konusu olay ve bu işlemleri gerçekleştiren memur hakkında suç duyurusunda bulundu.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >