Hobi olarak başladı: Yaptığı bastonlarla komşularına yardımcı oluyor

Hobi olarak baston yapmaya başladı
Hobi olarak baston yapmaya başladı

Konya'da yaşayan Yusuf Ertek hobi olarak baston yapımına başladı. Ürettiği bastonları yaşlılara hediye ederek onlara yardımcı oluyor.

Emekli bekçi olan Yusuf Ertek, Konya'da hobi olarak baston yapmaya başladı. İhtiyacı olan insanlara bu bastonları hediye ederek onlara destek oluyor.

Mahallenin bastonlarını o yapıyor

Ertek, AA muhabirine, el emeği göz nuru ürünleri çevresine hediye ettiğini söyledi.

Yazın yaylaya göç ettiğini ve hayvancılıkla uğraştığını anlatan Ertek, "Bu işe başlayalı 5-6 sene oluyor. Emekli olduktan sonra komşulardan kaşık baston yapımını gördüm, hoşuma gitti ben de yapmaya başladım. Yaptığım kaşıkları, bastonları komşuya, ihtiyacı olan vatandaşlara hediye ediyorum. Asla para almıyorum." diye konuştu.

Binlerce baston yaptı

Ertek, bugüne kadar sayısız kaşık ve baston yaptığını belirterek, "Kaşıktan daha çok baston yapıyorum. İhtiyarlara, lazım olan vatandaşlara veriyorum. Köyde 100 kişi baston kullanırsa 70-80'i benim elimden çıkma. Yaptıklarımı, kadın, kız, erkek ihtiyacı olan kim olursa tüm komşularıma veriyorum. Bugüne kadar kaç tane yaptığımı bilmiyorum ama İzmir, İstanbul, Aydın, Karaman, Alanya gibi yerlerden gelen vatandaşlara da veriyorum. Binlerce baston yapmışımdır." sözlerine yer verdi.

Hobi olarak baston yapmaya başladı
Hobi olarak baston yapmaya başladı

Yaptığı bastonlarla komşularına destek oluyor
Yaptığı bastonlarla komşularına destek oluyor
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >