İçişleri Bakanı Soylu açıkladı: Hafta sonu düğün ve nişanlar denetlenecek

Arşiv
Arşiv

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamada, cumartesi ve pazar günlerinde nişan ve düğün törenlerinin denetleneceğini belirtti. Bakan Soylu, ayrıca sokağa çıkma yasağının gündemlerinde olmadığını açıkladı.

Koronavirüs vakalarındaki tedirgin eden artış sonrasında bakanlıklar yeniden önlem düzeyini arttırmış ve denetimleri sıklaştırmıştı. Bu kapsamda bugün 81 ilde bugüne kadarki en yoğun koronavirüs denetimi gerçekleştirilmeye başlandı. Bu önlem ve denetimler sürerken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan yeni bir açıklama daha geldi.

"Düğün ve nişan törenleri denetlenecek"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı son dakika açıklamasında "Cumartesi ve Pazar günleri nişan ve düğün törenleri denetlenecek" dedi.

Soylu ayrıca "Dünyada ikinci dalganın geldiği noktasında bir değerlendirme var. Aynı durumla biz de karşılaşmayalım. Kendi kontrolümüzü kendimiz yapalım" ifadelerine yer verdi.

"Sokağa çıkma yasağı gündemimizde yok"

  • Bakan Soylu, sokağa çıkma yasağına ilişkin ''Salgın sebebiyle sokağa çıkma yasağı söz konusu değil. Yasak gündemimizde yok'' açıklamasında bulundu.