İki gündür kayıp olan yaşlı adamdan yüzleri güldüren haber geldi

İki gündür kendisinden haber alınamayan Zülküf Karataş'ten sevindiren haber geldi.
İki gündür kendisinden haber alınamayan Zülküf Karataş'ten sevindiren haber geldi.

Balıkesir'in Edremit ilçesine tatile giden, iki gündür kendisinden haber alınamayan Zülküf Karataş'tan sevindiren haber geldi.

Balıkesir’in Edremit ilçesinde tatile gelen ve iki gündür kendisinden haber alınamayan Zülküf Karataş'ten sevindiren haber geldi.

Yaşlı adam; Jandarma, AFAD’ın katıldığı arama çalışmaları sonucunda Kazdağları’nda Çamlıbel Mahallesi kırsalında dere yatağı içinde otururken bulundu.

Edinilen bilgiye göre, Edremit’in Güre Mahallesi’ne Kocaeli’den eşi ve 2 çocuğuyla beraber tatil için gelen Zülküf Karataş (69), “Markete gidiyorum” diyerek otelden çıktıktan sonra ortadan kayboldu. Yanında telefonu olmadan ayrılan ve iki gündür haber alınamayan yaşlı adamı bulmak için Edremit İlçe Jandarma Komutanlığı, AFAD ekipleri ve eğitimli köpeklerinde katıldığı geniş çaplı arama çalışması başlatıldı.

Kazdağları eteklerinde Çamlıbel Mahallesi’nin kırsalında dere içinde otururken bulunan Karataş’ın bitkin olduğu gözlendi. Karataş daha sonra bölgeye sevk edilen 112 Sağlık Ekipleri tarafından sağlık kontrolünden geçirildikten sonra ambulans ile hastaneye sevk edildi.

Balıkesir AFAD'ın yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeler yer aldı.

  • “07.08.2018 tarihinde Edremit/Güre’de kaybolan Zülküf Karataş isimli vatandaşımız, AFAD ve Jandarma ekiplerimizin ortaklaşa çalışması sonucu Çamlıbel Mahallesi kırsalında sağ olarak bulunmuş ve sağlık ekiplerine teslim edilmiştir.”

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >