İki milyonda bir oluyor: İkiz bebeklerin biri 2021'de biri 2022'de doğdu

İkiz bebekler
İkiz bebekler

Kaliforniya'da 31 Aralık akşamı doğum yapan annenin ikiz bebeklerinden biri 2021 yılında, diğer bebeği ise 15 dakika gecikmeyle 2022’nin ilk dakikalarında hayata merhaba dedi.

ABD’nin Kaliforniya eyaletinde bulunan Monterey kentinde, şaşırtıcı bir doğum gerçekleşti.

Fatima Madrigal ve Robert Trujillo, ikiz bebeklerine kavuşmak için yeni yıl gecesi Monterey’deki Natividad Sağlık Merkezi'ne gitti.

Biri 2021'de biri 2022'de doğdu

Doğuma giren anne Madrigal’in ikiz bebeklerinden biri olan Alfredo Antonio Trujillo, 31 Aralık saat 23.45’te doğdu. Fakat Alfredo’nun ikiz kardeşi Aylin Yolanda Trujillo, saat 00.00’dan sonra dünyaya gelerek ailesine ve kardeşine sürpriz yaptı.

"İkizler ve doğum günleri farklı"

Anne Madrigal, bebekleri ile ilgili yaptığı açıklamada, “Bu benim için çok çılgınca. Onlar ikiz ve farklı doğum günleri var. Çok şaşırdım ve kızımın gece yarısında doğmasına da çok sevindim” ifadelerine yer verirken, ikiz bebeklerini diğer 3 çocuğuyla tanıştırmak için de heyecanlı olduğunu da belirtti.

"Unutulmayacak bir doğum"

Tıp merkezindeki aile doktoru Doktor Ana Abril Arias ise ikizlerin doğumunu, kariyerinin "en unutulmazlarından biri" olarak nitelendirerek, "Bu miniklerin, 2021 ve 2022'de burada güvenli bir şekilde dünyaya gelmelerine yardımcı olmak mutlak bir zevkti. Yeni yıla başlamak için ne harika bir yol" dedi.

2 milyonda bir ihtimal

Aylin bebeğin 2 kilo 14 kilogram, ikiz kardeşi Alfredo’nun ise 2 kilo 700 kilogram doğduğu öğrenildi. Aylin bebek, merkezin yeni yılda dünyaya gelen ilk bebeği oldu. Birçok kişi, bu doğumun 2 milyonda bir görülebileceğini söyledi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >