İkiz bebeklerine Covid ve Corona isimlerini koydular

Arşiv
Arşiv

Hindistan'da bir çift ikiz bebeklerin Covid ve Corona isimlerini verdi. Hastanedekiler de bebeklere böyle seslenirken genç anne baba, ileride isimleri değiştirebileceklerini söyledi.

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını dünyaya yayılmayı sürdürürken Hindistan da salgından etkilenen ülkeler arasında yer aldı. İngiliz Daily Mail gazetesinde yer alan habere göre, virüsün yayılmasını engelleme amacıyla ülke çapında karantina uygulaması sürdürülürken ülkenin Raipur kentinde biri erkek ve diğeri kız olmak üzere ikiz bebek dünyaya getiren bir çift, bebeklerine 'Covid' ve 'Corona' isimlerini koydu.

  • 27 yaşındaki anne, yaptığı açıklamada bebeklerin isimlerinin şimdilik bunlar olacağını, ancak daha sonra değiştirebileceklerini söyledi.

Hastane personeli bebekleri bu isimlerle sesleniyor

Hastane personellerinin de bebekleri bu isimlerle anmasıyla birlikte bu kararı verdiklerini dile getiren anne, "Aslında virüs tehlikeli ve yaşamı tehdit ediyor, ancak salgın, insanları sanitasyon, hijyen ve diğer iyi alışkanlıklara odakladı. Bu nedenle bu isimleri düşündük." ifadelerini kullandı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >