İlginç tedavi yöntemi köyü meşhur etti: Böbrek taşı olanlar akın akın geliyor

Sorgun Köyü
Sorgun Köyü

Bursa'nın Keles ilçesi Sorgun köyünde yaşayan vatandaşlar, böbrek taşı rahatsızlığı çektiklerinde hastaneye gitmeyip köyün bozuk yollarında traktörle yolculuk yapıyor. Traktör römorkunda zıplayarak yolculuk yapan köylülerin böbrek taşları kısa sürede düşüyor.

Bursa'nın Sorgun köyünde böbrek taşı rahatsızlığı çekenler, köyün bozuk yollarında traktörle yolculuk yaparak böbrek taşlarını döküyor.

Bu yöntemin ardından Sorgun köyü, yollarında birçok kişinin böbrek taşı düşürmesiyle ünlendi. Böbrek taşı düşürmek isteyenler köye gelerek traktörle yolculuk yapıyor.

Taş düşürmek isteyenler traktörün römorkunda yolculuk ediyorlar
Taş düşürmek isteyenler traktörün römorkunda yolculuk ediyorlar

"Yolda çok zıpladığımız için taşlar dökülüyor"

Köy yollarında birçok kişinin böbrek taşı düşürdüğünü ifade eden köylüler, "Yollarımız bozuk olduğu için araba veya traktörle yolculuk ederken çok fazla zıplıyoruz. Yollar yolculuk edenleri zıplattığı için böbrek taşı rahatsızlığı nedeniyle hastaneye giden bazı insanlar taşlarını yolda düşürdü. Biz de bunun üzerine böbrek taşı rahatsızlığı çekenlere yollarda traktör römorku ve arabayla yolculuk yaptırıyoruz. Bu sayede kısa sürede taşlarını döküyorlar. Çok sayıda kişi taşını döktü" dedi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >