İngiliz kedisi 'Moka' Tokat'taki iş yerinin maskotu oldu

İngiliz kedisi 'Moka', kafenin maskotu oldu.
İngiliz kedisi 'Moka', kafenin maskotu oldu.

Tokat'ta kafe işletmecisi Yücel Akkuş'ın 6 ay önce açtığı kafeye farkındalık katması için aldığı İngiliz British Shorthair cinsi kedi 'Moka'ya müşteriler yoğun ilgi gösteriyor.

Tokat'ta kafe işletmecisi Yücel Akkuş'un 'Moka' adını verdiği İngiliz British Shorthair cinsi kedi, iş yerine gelen müşterilerin yoğun ilgisiyle karşılaşıyor.

Kentte yaklaşık 6 ay önce açılan kafeye farkındalık katması için işletme sahibi Yücel Akkuş, British Shorthair cinsi kedi aldı.

Akkuş, kedisine bir çeşit kahve türü olan 'Moka'dan esinlenerek 'Moka' adı adını verdi. 1 yaşındaki Moka, kafeye gelen müşterilerin ilgi odağı oldu.

İşletme sahibi Yücel Akkuş, müşterilerin ilgi odağı olan kedi 'Moka'ya dair şunları söyledi:

  • "Moka isimli kedimizi de insanların hayvan sevgisini dayanarak kafemize bir maskot olarak aldık. İstanbul'dan özel olarak eğitilmiş çiftlikten aldık. Bizim çalışanlarımız da bir kahve markası olan Moka ismini verdiler. Kedimizi çok duygusal ve kendini sevdirmeye çalışır. Kendini sevdirmediğini anladığı esnada, sevdirmek için masa masa dolaşır. İnsanlara kendi sevdirmek için onlara yaklaşır. Sevilmediği anladığı zaman hüzünlenir ve uyumaya çalışır. Tokat'ta tek şu an Moka. Bizim bu kedimizi sevmek için gelen birçok müşterimiz var. Müşterilerimiz gelip saatlerce seviyorlar, bizler de bundan mutlu oluyoruz. Kafenin maskotu olduğu için çok müşterisi var. Akşamları buradan alıp evine götürmek isteyen bile var. Ama izin vermiyoruz. Müşterilerin yüzde 80'i memnun kalıyor"


Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >