İngiltere 50 çocuğu kurtaran bu kadını konuşuyor

​İngiltere 50 çocuğu kurtaran bu kadını konuşuyor
​İngiltere 50 çocuğu kurtaran bu kadını konuşuyor

Paula Robinson, Manchester'daki terör kaosunda ortada kalan çocuklara sahip çıkarak İngiltere'nin kahramanı oldu.

Manchester'daki terör kaosunda ortada kalan çocuklara Paula Robinson (48) kurtarıcı oldu. 50 kadarını otelde topladı, Twitter’dan telefonunu paylaştı; kayıpları buluşturdu.

İngiltere'nin Manchester kentindeki patlama salonun içi ve dışında büyük paniğe yol açarken, konsere anne veya babasıyla giden onlarca çocuk kayboldu.

Ancak bazı sorumlu yetişkinlerin sayesinde kaybolan çocuklar kısa sürede ailesine kavuştu.

Patlama sırasında Manchester Arena’nın yakınında tren istasyonunda bulunan Paula Robinson (48) salondan kaçışan çocuklardan 50’sini sakinleştirip çevredeki bir otele götürdü ve telefonunu sosyal medyada paylaşıp çocuğunu kaybeden ailelerin kendisini aramasını istedi.

Can we give praise to this lady "Paula Robinson" who is looking after missing children,when evil strikes the people hit back👏🏻 #Manchester pic.twitter.com/fdfeZGD4KW

İngilizler terör saldırısı sonrası büyük dayanışma içine girdi

Manchester Arena’nın yakınında oturanlar da kapılarını çocuklara açtı. Twitter’da kısa süre sonra açılan #MissingIn-Manchester etiketi altında birçok kişi kayıp yakınlarını bulmak için mesaj bıraktı.

Facebook’a bırakılan mesaj kısa sürede Twitter’da da binlerce kişi tarafından paylaşıldı.

İngiltere halkı #RoomForManchester (Manchester için oda) etiketiyle de Twitter'da kalacak yer ya da en azından bir çaya ihtiyaç duyanlara evlerinin açık olduğu çağrısı yaptı. Ücretsiz taksilerle de terörden zarar görenlere evlere ücretsiz servis yapılacağı duyuruldu.

Terör saldırısının en küçük kurbanı 8 yaşındaki kız çocuğu oldu

İngiltere Manchester'daki terör saldırısında kayıp olduğu için ailesinin sosyal medya kampanyası başlattığı 8 yaşındaki Saffie Rose Roussos'un saldırıda hayatını kaybettiği ortaya çıktı. Binlerce kişi Roussos'un fotoğrafını paylaşarak kızın bulunmasına yardım etmeye çalışmıştı.

Reuters haber ajansı, İngiliz polisinin yaptığı açıklamada ölenler arasında İngiltere'nin kuzeyindeki Presnton kenti yakınlarından gelen 8 yaşındaki kız çocuğunun da yer aldığını duyurdu.

İngiltere'deki terör saldırısında hayatını kaybettiği açıklanan ilk isim 16 yaşındaki Georgina Callender olmuştu. Callender, pop yıldızı Grande'nin iki sene önceki konserine de giderek, ünlü yıldızla fotoğraf çektirmişti.

Avrupa'nın en büyük kapalı etkinlik alanı olan Manchester Arena'da gerçekleşen terör örgütü DAEŞ'in canlı bomba saldırısının ardından aralarında çocukların da bulunduğu 22 kişi hayatını kaybetmiş, en az 59 kişi yaralandı.