İngiltere Kraliçesi Elizabeth sosyal medya danışmanı arıyor: 400 bin lira maaş verecek

İngiltere Kraliçesi Elizabeth
İngiltere Kraliçesi Elizabeth

Buckingham Sarayı, LinkedIn üzerinden verdiği iş ilanı dikkat çekti. İlanda

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth'in sosyal medya hesaplarını yönetip yönlendirecek bir dijital işler sorumlusu arandığı belirtildi. Bu işe alınacak kişiye verilecek maaş yıllık 50 bin (yaklaşık 400 bin lira) sterlin verilecek.

Buckingham Sarayı Kraliçe İkinci Elizabeth'in sosyal medya hesaplarını yönetip yönlendirecek bir dijital işler sorumlusu arıyor.

LinkedIn sitesine verilen iş ilanında, iş tanımı olarak, "Kraliçe'nin kamuoyu nezdinde ve dünya sahnesindeki görünürlüğünü sürdürmenin yeni yollarını bulmak için durmaksızın çalışmayı gerektiriyor" ifadesi yer aldı.

İş için aranan nitelikler

BBC Türkçe'de yer alan habere göre;24 Aralık'a kadar başvurulabilecek olan iş için aranan nitelikler, "kreatif ve yenilikçi olmak, kalem ustası ve iyi bir editör olmak, farklı gruplar, amaçlar ve formatlar için dijital içerik üretebilecek uzmanlığa sahip olmak" şeklinde tarif edildi.

Kraliçe için aranan sosyal medya sorumlusu, sosyal medya platformlarında kraliyet ailesinin imajını yansıtmakla görevli bir ekibin başına geçecek.

Yıllık 33 gün izin hakkı

İlanda işe alınacak kişiye, tecrübesine bağlı olarak yılda brüt 45 bin ila 50 bin sterlin (350 bin ila 380 bin lira) arasında bir maaş teklif ediliyor,

Maaşa ek olarak işi alacak kişiye özel emeklilik primlerinin yüzde 15'inin ödenmesi, 33 gün yıllık izin ve bedava öğle yemeği de verilecek.

Ama ilanda "Yaptığınız işin en büyük ödülü, içeriklerinizin bütün dünyada paylaşılması olacak" deniyor.

Saray geçen ilkbaharda da bu kez Dijital İletişim Görevlisi diye tanımlanan bir iş için ilan vermişti.Bu iş için yılda 30 bin sterlin maaş teklif edilmişti.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >