POLİTİKADAN DOSYA HABERE, YEREL HABERDEN ÖZEL ÇALIŞMALARA KADAR HABERİN SOSYAL MEDYASINDASINIZ. BAZEN 'CİDDİ MESELE' BAZEN BİR DAKİKALIK VİDEOLARLA GÜNDEME DAİR ÖNEMLİ DETAYLARLA BURADAYIZ.

20.356 Takipçi
JURNAL.İST HAKKINDA

İngiltere'de 'Türk arı' alarmı: Yakalanıp öldürülecek

Tatil için Türkiye’yi tercih eden İngiliz turistlerin valizine girerek İngiltere’ye giden bir arı, İngiltere’de infiale yol açtı.
Tatil için Türkiye’yi tercih eden İngiliz turistlerin valizine girerek İngiltere’ye giden bir arı, İngiltere’de infiale yol açtı.

Tatil için Türkiye’yi tercih eden İngiliz turistlerin valizine girerek İngiltere’ye giden bir arı, İngiltere’de infiale yol açtı. Hükumet yetkilileri, arının bulunup yok edileceğini bildirdi.

İçindekiler

Telegraph gazetesinde yer alan habere göre, doğası gereği yalnız bir tür olan ve Osmia avosetta ailesine mensup olan arının, Dalaman tatilindeki Toy ailesinin valizine girdiği öğrenildi.

Arıyı doğaya saldıklarını açıklayan aile, “Türk arının” Bristol kentindeki evlerinin arka kapısında beklediği ve “içeri girer girmez yuvasını oluşturmaya başlayacağını” söyledi.

Türk arının yakalanıp öldürülecek

Çevre ve Gıda Bakanlığından yapılan açıklamada, “Türk arının yakalanıp öldürüleceği” ifade edildi. Konuyla ilgili kararın alınmasında, İngiliz Arıcılık Birliğinin, söz konusu arının yerel türler için ölümcül bir virüs taşıyor olabileceği endişesinin etkili olduğu belirtildi.

İngiliz Arıcılık Birliğinin eski başkanı Tim Lovett, Telegraph gazetesine yaptığı açıklamada, “Yalnızca bir arı, felaketle sonuçlanacak bir şey yapamaz.” diye konuştu.

Haberde ayrıca, Osmia avosetta türünün, yalnızca Türkiye ve İran'da bulunduğu aktarıldı.