İngiltere'nin konuştuğu kahraman kadın Türkiye'ye gelecek

​İngiltere'nin konuştuğu kahraman kadın Türkiye'ye gelecek
​İngiltere'nin konuştuğu kahraman kadın Türkiye'ye gelecek

Manchester'daki terör kaosunda ortada kalan yaklaşık 50 çocuğa sahip çıkan İngiltere'nin kahramanı toparlanır toparlanmaz Türkiye'ye geleceğini söyledi.

İngiltere'nin Manchester kentinde Ariana Grande'nın konserinde DEAŞ'lı terörist Salman Abedi tarafından düzenlenen ve çoğu çocuk 22 kişinin can verdiği saldırı gecesi, Manchester Arena'nın yakınındaki bir otele 50 çocuğu götürüp koruyan Paula Robinson, o geceyi anlattı.

Habertürk'te yer alan habere göre eşiyle evliliklerinin 13. yıldönümünü kutlamak için dışarı çıkan ve gecenin sonunda evlerine dönmek için Victoria otobüs terminaline giden Paula, "Bir anda, terminalin yanındaki Arena'dan patlama sesi geldi. Hemen Arena'ya koştuk, eşimle panik halinde koşuşturan çocukları sakinleştirmeye çalıştık" dedi.

Korumaya aldığı 50 çocuğun ailelerine sosyal medyadan "Çocuklarınız benimle, lütfen cep telefonumdan ulaşın" mesajı bırakan Paula'nın desteğiyle aileler çocuklarına kavuşurken, ülkesinde artık ona kimi 'Melek' kimiyse 'Paula Anne' diyor.

Paula, "Çocukları otele götürdükten sonra ailelerden binlerce mesaj aldım. O gece bir aileyle konuşmuştum ama çocukları benim yanımda değildi. Maalesef sonradan öğrendim ki hayatını kaybetmiş. Fakat aile, acı çekerken bile beni unutmadı. Teşekkür etmek için mesaj attılar. Oysa teşekkürü hak etmiyordum bile…" şeklinde konuştu.

En büyük destekçisi eşi

Paula saldırıdan beri evinden dışarı hiç çıkmamış, en büyük destekçisiyse eşi: "Eşim bütün gün kendimi iyi hissetmem için yanımda. 2 oğlum var, biraz tedirginler. O gece saldırıda bizim de ölmüş olabileceğimizi düşünmüşler. 4 kız kardeşim de bana destek oluyor, sevgi dolu bir aileyiz, şanslıyım. Ama aklım, benim kadar şanslı olmayan ve çocuklarını kaybeden ailelerde."

Saldırı nedeniyle, Robinson Ailesi'nin psikolojisi kadar tatil planları da altüst olmuş. Paula aslında bu yıl tatilini Türkiye'de geçirmek istemiş ancak saldırı nedeniyle mümkün olmamış: "Bu hafta hiç işe gidemedim, çalışmayınca paramı alamadım. Kendimi toparlamak için bir süre daha işe gidemeyeceğim. Bu nedenle bu yıl tatil planım yok. Ancak torunlarım 3 Haziran'da Türkiye'de olacak." ifadelerini kullanıyor.

"Teröre karşı sevgide birleşmeliyiz"

Türkiye'deki terör saldırılarının kendisini korkutmadığını da belirten Paula, toparlanır toparlanmaz Türkiye'ye geleceğini, "Pek çok kez ülkenize geldim. Arkadaşlarım ve güzel anılarım var. Kalbim Türkiye'yle. Çocuklarımızın geleceği için teröre karşı sevgide birleşmeliyiz. Başaracağız, eminim" sözleriyle ifade etti.

Paula ve eşi, evlilik yıldönümlerinde böyle bir facia yaşandığı için çok özel olan o günü artık saldırının tarihinde, yani 22 Mayıs'ta kutlamama kararı almış. Çift, yıldönümlerini kutlamak için yeni bir tarih seçecek.

Kaynak: Habertürk